"Єдине вікно" оформлення експорт-імпорту є на Хмельниччині

В області запрацювала автоматизована система оформлення митних операцій
Depo.
5 вересня 2016 16:23
ФОТО: depo.ua
"Єдине вікно" оформлення експорт-імпорту є на Хмельниччині
"Єдине вікно" оформлення експорт-імпорту є на Хмельниччині

Хмельницька митниця ДФС розпочала впровадження автоматизованої системи "Єдине вікно", яке має пришвидшити оформлення експортно-імпортних операцій і є одним з елементів реформування митної системи, повідомляє Depo.Хмельницький.

"Якщо сьогодні на Хмельниччині вже 97,5% митних декларацій подається в електронному вигляді, то відповідно до Митного кодексу України в 2017 взагалі закінчується ера паперового декларування," – інформують в прес-службі ДФС області.

Дотепер, незважаючи на здійснення декларування товарів митниці в електронному вигляді, декларанти були змушені фізично прибувати до місця розташування підрозділу митного оформлення для проходження встановлених законодавством видів контролю іншими службами.

Наказом Мінфіну затверджено принцип "Єдиного вікна". Він дозволяє здійснювати декларування товарів та проходження державних видів контролю без потреби прибуття до місця розташування підрозділу митного оформлення.

Поодинокі виключення складають лише випадки, коли необхідним пред’явити товар для проведення того чи іншого виду контролю.

З особовим складом підрозділів митного оформлення навіть провели навчання з питань здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю за принципом "Єдиного вікна".

Окрім того спільно з службами санітарно-епідеміологічного, фітосанітарного, ветеринарно-санітарного, екологічного та радіологічного контролю відпрацьовали процедуру роботи за принципом "Єдиного вікна" з декларантами найактивніших суб’єктів ЗЕД області.

Сьогодні вже 4 підприємства області повною мірою співпрацюють з державними контролюючими органами виключно в електронному форматі.

Електронні митні декларації, що подаються через автоматизовану систему "Єдине вікно", наразі оформляються в усіх підрозділах митного оформлення - у Хмельницькому, Кам’янці-Подільському та Славуті.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та