ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Де взяти щастя" знає хмельничанин Леонід Западенко

Новини компаній
Фотовиставка Леоніда Западенка із такою промовистою назвою відкрилася в музеї історі міста
Depo.
10 вересня 2015 18:09
ФОТО: depo.ua
"Де взяти щастя" знає хмельничанин Леонід Западенко
"Де взяти щастя" знає хмельничанин Леонід Западенко

До 16-річчя створення благодійного фонду "Хесед Бешт" у мистецькій залі музею історії міста Хмельницького відкрилася виставка світлин з колекції Леоніда Западенка, повідомляє Depo.Хмельницький.

Автор представляється жартома: "Я професійний фотолюбитель". Як і будь-який справжній та відповідальний перед самим собою власник фотокамери, чоловік вже багато років завзято цікавиться фотосправою та її історією.

"Де взяти щастя" знає хмельничанин Леонід Западенко - фото 1

"Щастя - це шлях. Не треба чекати коли закінчиш навчання, знайдеш роботу, коли діти підуть в садок. Не треба чекати літа, осені, зими. Коли твою пісню покрутять по радіо, коли купиш нове авто. Щасливим треба бути зараз, головне, аби було здоров'я, - трактує своє світосприйняття Леонід. - Сьогодні ж мені хотілося показати людям, яким місто було сотню років тому, як в той час жили його люди.

Фотограф намагається побачити Проскурів очима своїх рідних і близьких, які жили в цьому місті на початку ХХ століття. І Леонід Петрович активно шукає зображення Хмельницького різних періодів, що призвело до бажання розповісти громаді не тільки про власне хобі, а й долучити до серйозної краєзнавчої пошуково-виставкової роботи.

На виставці унікальні світлини жителів дореволюційного повітового містечка, малюнки Проскурова - невеличкого єврейського штетла - такого, яким він був на початку минулого століття, відтворені з фото того часу.

"Де взяти щастя" знає хмельничанин Леонід Западенко - фото 2

Деякі з 76 представлених світлин є справжньою сенсацією для історії міста, адже експонуються вперше. Більша частина з них складає пейзажі старого міста, його вулиць, будинків.

"Де взяти щастя" знає хмельничанин Леонід Западенко - фото 3

На раритетних зображеннях Проскурів є таким, яким він вплівся в долю багатьох родин колишнього невеличкого провінційного єврейського штетлу, таким, яким побачили його старезні примітивні камери-обскури, що неспішно й розмірено вихоплювали понад сто років тому кадри з життя проскурівчан, їхні обличчя, устрій їхніх родин, настрої їхніх численних  домочадців.

"Де взяти щастя" знає хмельничанин Леонід Западенко - фото 4

Ідея ж експозиції проста: в подорож слідами загубленого у часі міста, можна знайти трохи щастя у наші бурхливі часи.

Про мистецькі події краю читайте більше на порталі khm.depo.ua.