Як українські прикордонники згадували "чорний серпень"

Два роки тому лише один місяць забрав життя 26 охоронців кордону
Depo.
30 серпня 2016 15:00
ФОТО: depo.ua
Як українські прикордонники згадували "чорний серпень"
Як українські прикордонники згадували "чорний серпень"

Найбільші втрати і найчисельніші понесли українські стражі рубежів у "чорний серпень" 2014. Тоді надзвичайно важка ситуація на Східному кордоні України – в зоні проведення антитерористичної операції, сягнула чи не найпіковоїшої напруги.

"Чорним серпнем" став для українських прикордонників серпень 2014 року - фото 1

Саме в той серпень прикордонна служба зазнала найбільших втрат за два роки воєнних дій.

Останній місяць літа 2014 року став останнім у житті 26 охоронців кордону, ще 5 зникли безвісти і досьогодні їх місце перебування не встановлено, 76 – зазнали поранень.

Того 2 серпня терористичні угрупування обстріляли прикордонний наряд у пункті пропуску "Довжанський", де загинув старший сержант Михайло Кобак.

Як українські прикордонники згадували "чорний серпень" - фото 2

Вже 6-7 серпня війська агресора масово поливали вогнем прикордонні підрозділи, що виходили із так званого Довжанського котла після 22-денної героїчної оборони кордону. Прорив тривав три дні і з боями бійці все ж вийшли в район Савур-Могили та Амвросіївки. Та не всі. Від ворожих куль та снарядів загинули капітан Сергій Лифар, старші прапорщики Віктор Діхтієвський та Ігор Присяжнюк, сержант Олег Кислицький, старший матрос Євген Колісніченко, солдати Віталій Птіцин, Віктор Кумановський, Микола Антіпов, Сергій Бойко та Олександр Заєць. Ще 5 прикордонників зникли безвісти.

Як українські прикордонники згадували "чорний серпень" - фото 3

Під час виконання бойового завдання і порятунку поранених із Амвросіївки 7 серпня в Лисичому колону прикордонників підірвали вороги двома радіокерованими фугасами. І знову втрати – поліг молодший сержант Андрій Матвієнко.

Як українські прикордонники згадували "чорний серпень" - фото 4

10 серпня у масованому артилерійському та мінометному обстрілі табору прикордонників відділу прикордонної служби "Станично-Луганське" назавжди покинули стрій прапорщик Володимир Шило, старшина Давід Дзідзінашвілі, старший сержант Сергій Андрієнко та молодший сержант В'ячеслав Акутін.

Терористична диверсійно-розвідувальна група 14 серпня здійснила черговий збройний напад на наряд в Амвросіївці. Українські прикордонники героїчно відбили атаку ворога, але втратили побратима. Загинув старший прапорщик Роман Дюмін.

Як українські прикордонники згадували "чорний серпень" - фото 5

У бою в районі Лисичого 23 серпня прикордонники зупинили рух колони бойовиків, які відкрили у відповідь шалений вогонь. Нашим бійцям вдалося знищити два Камази із живою силою противника, озброєнням і боєприпасами. Однак у тому бою загинув і двоє побратимів – старшина Микола Ніколаєнко та молодший сержант Олексій Васильченко.

25 серпня на ділянці відділу прикордонної служби "Красна Талівка" для прикриття своїх розвідників російський агресор залучив проти прикордонників бойові гелікоптери, окрім проливного мінометного войню та обстрілів з бронетранспортерів і машин піхоти. Напад відбили, ворог відступив. У тому кривавому бою полягли підполковник Євген Пікус, старші прапорщики В'ячеслав Фірсов і Дмитро Арнаут, молодший сержант Олег Сороченко.

Як українські прикордонники згадували "чорний серпень" - фото 6

Ворожі керовані ракети 31 серпня обстріляли український катер морської охорони поблизу Маріуполя. Під ракетним вогнем загинули члени екіпажу катера старший лейтенант Денис Пєтухов, головний корабельний старшина Антон Маслій та матрос Богдан Тищенко.

"Чорним серпнем" став для українських прикордонників серпень 2014 року - фото 2

Всього за роки проведення антитерористичної операції 67 героїв-прикордонників віддали своє життя, захищаючи Батьківщину. Дотепер місцеперебування 5 невідомо.

"Чорним серпнем" став для українських прикордонників серпень 2014 року - фото 3

Всі полеглі захисники рубежів так чи інакше є випускниками Національної академії Державної прикордонної служби України. Сьогоднішні її курсанти та офіцери вшанували Героїв, схиливши голови в хвилинні мовчання.

"Чорним серпнем" став для українських прикордонників серпень 2014 року - фото 4

"Мужність та героїзм наших побратимів під чиа виконання бойових завдань є взірцем самовідданого служіння рідній Україні, нашому народові, патріотизму та вірності обов'язку, непереборної мужності та стійкості в ім'ямиру, в ім'я державності," - завершив меморіальні заходи ректор НАДПСУ, генерал-майор Олег Шинкарук.

"Чорним серпнем" став для українських прикордонників серпень 2014 року - фото 5

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та