Як 8-й полк спецпризначення готується стати "снігом на голову" для ворога

Спецпризначенці з Хмельницького тренуються для відправки до АТО, відтак навчання в них кропіткі, регулярні й максимально старанні

Як 8-й полк спецпризначення готується ст…

Військовослужбовці 8-го полку спецпризначення, що дислокуються у Хмельницькому, виконують річну програму стрибків з парашутом у тил умовного противника для проведення диверсійних і розвідувальних завдань, повідомляє Depo.Хмельницький.

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 1

Відпрацювання стрибків – річ обов'язкова і постійна. Спецпризначенець має здійснити щонайменше два стрибки на рік, щоб постійно почуватися в формі і розумітися в оновленій екіпіровці.

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 2

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 3

Приміром, теперішні парашути відрізняються від попередників тим, що ними можна частково маневрувати. А на спецзавдання боєць може брати з собою до 30 кг амуніції, зброї чи іншого додаткового вантажу.

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 4

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 5

На нинішніх навчаннях 70 контрактників стрибатимуть впреше. Але загалом серед бійців не менше й таких, в кого досвід перевалює далеко за сотню. Проте перед кожним польотом всім обов'язково нагадують усі правила.

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 6

"Спочатку здійснюють стрибки три спецпризначеці – чи не найдосвідченіші. Задля того, аби визначити для екіпажу гелікоптеру, де конкретно починати десантування особового складу, яка реально сила вітру на землі і який йде заніс парашутистів," – каже заступник командира загону з повітряно-десантної підготовки Роман Ярмольський.

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 7

Що ж до інструкцій, то й тут речі вкрай необхідні. "Особлива увага приділяється інструктажу – тут треба нагадати про чіткі дії під час перебування в вертольоті, правильність дій перед виходом з борта і, безумовно, нагадування дій під час розкриття основного парашута, порядок розкривання, в разі непередбачуваних обставин, запасного парашута. Тобто ще раз пройтися про поведінку в нестандартних ситуаціях і в повітрі, і при приземленні," - переконує Роман.

Вся парашутна система має бути чітко підігнана індивідуально до кожного бійця. Крім того, всі етапи контролю укладання парашуту військовослужбовця ретельно перевіряються.

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 8

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 9

До слова, укладають у більшості парашути не кожен сам собі, як побутує думка, а за допомогою побратимів. Частково тому, що вправитися із цим самотужки майже не реально. Нормативний показник збору парашутного спорядження – 40 хвилин.

Двадцятий стрибок за день здійснив контрактник Андрій. В армії він служить вже три роки.

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 10

"Стрибки – штука не складна, просто треба вчитися", - посміхається молодий спецпризначенець. І додає: "Щодо страхів чи переживань, то в більшості вони стосуються приземлення, - щоб ноги не поламати. А вистрибнути – то не так вже й страшно".

Трохи досвідченіший контрактник Костянтин також переконаний, що наполеглива праця й у десантній справі дає стабільний та й безпечний результат. 

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 11

"Загалом-то, в мене була мрія з дитинства - служити в армії. Так склалося, що на строкову службу не потрапив. Ось так і пішов за мрією в контрактну армію і в елітний підрозділ," – ділиться він своєю військовою біографією.

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 12

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 13

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 14

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 15

320 бійців лише одного дня виконали стрибки з гелікоптера. За попередній тиждень навчань стрибки відпрацювали більше 1300 військових. Військовослужбовці мають на собі до 15 кілограмів забезпечення, включаючи автомат. Без зброї стрибають лише "першачки". Яких тут сьогодні зо два десятки.

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 15

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 17

У іншого бійця, Сергія, в цей день був лише 3 стрибок, бо він в цьому підрозділі служить лише чотири місяці. У прикмети, окрім тактичних тренувань і теоретичних навичок, не вірить. Однак зізнається, що трохи було страшно.

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 18

"Перший раз завжди страшно, а потім по-трошки адреналін цей попускає. А я хрестик завжди з собою ношу, щоб Бог був за душею, так би мовити," – абсолютно спокійно й виважено каже боєць, укладаючи парашут.

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 19

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 20

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 21

Бійці практично в один голос кажуть, що щоразу відчувають певні переживання. При цьому про прикмети чоловіки намагаються промовчати. А ось жінки відвертіші.

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 22

"Чоловіки зазвичай намагаються перед стрибками не голитися, - відкриває секрети колег старший лейтенант і начальник групи автоматизації батальйону зв'язку Ірина Паригіна. – А коли починаємо програму, стараємося в одній і тій же формі бути, якою б брудною та не була. А ще в нас не говорять "останній стрибок", виключно "крайній."

В самої Ірини кількість стрибків вже перевалила за 75. До війська жінка прийшла майже 20 років тому. В її родині всі військові до третього покоління.

"Різниця між першим і 75 виходом у небо проста: коли перший раз – ти нічого не знаєш, 75 – ти знаєш все. Ось тоді, коли більше знаєш і приходить страх. Але на те ми і створені, щоб його переборювати чи керувати ним", - без зайвої патетики розповідає Ірина. 

За її словами, якихось послаблень для жінок в підрозділі немає. Бо всі вони – бійці. В полку є й близько сотні жінок, які нарівні з чоловіками не лише тренуються, а й виконують бойові завдання. В тому числі і зоні АТО, де військовослужбовці полку воюють уже третій рік.

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 23

"Особовий склад вдосконалює ті тактичні завдання, які ставляться перед ними в ході проведення стрибків та після приземлення вже на землю, – каже командир 2-го загону, підполковник Євгеній Ковальчук. – Наші військовослужбовці постійно перебувають в гарячих точках, в гарячих місцях в зоні проведення АТО, і на даний час періодично всі бойові підрозділи там. Ми ж спецпризначенці. Тому приїхали, відпочили, підготувалися, побули зі своїми сім'ями – і назад, виконувати свій борг перед Вітчизною."

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 24

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 25

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 26

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 27

Відпрацьовувати десантування спецпризначенцям допомагає львівськвй екіпаж гелікоптера МІ-8 МТ. Щораз на борт піднімається 14 бійців. У небо вони виходять щочотири секунди. Висота польоту – 600-800 метрів. Коли ж стрибають з літаків – АН26, то там і висота практично вдвічі більша, то ж тоді бійці практично вибігають один за одним.

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 28

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 29

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 30

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 31

У військовій частині є й спортивна команда, яка принагідно теж здійснила пару стрибків. Їх польоти більш видовищні, та й парашути більш маневрові.

Вдосконалюватимуть десантську майстерність спецпризначенці ще тиждень, втім, багато залежить від погодних умов.

Небо помилок не пробачає – переконані спецпризначенці - фото 32

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme