Славутський мер вкотре "провів лікбез" щодо фінансів

На черговій сесії міськради Василь Сидор порадив тим, хто потерпає від недофінансування, відстоювати свої права

Славутський міський голова Василь Сидор вкотре роз’яснив ситуацію, в якій опинились органи місцевого самоврядування цьогоріч, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт мерії.

"На початку 2016 року, після прийняття держбюджету, неодноразово обговорювалися нагальні проблеми - перевезення пільгових категорій населення, освітня галузь, медицина тощо, які існують не лише у Славуті, а й в інших містах України, - пояснює Сидор. - Виникли вони через недофінансування делегованих державою повноважень." 

В департаменті обласної держадміністрації проводилися наради за участю представників влади міста та району щодо захисту своїх бюджетів. Згідно фінансових розрахунків, було показано дефіцит коштів у міському бюджеті освіти, на пільгові перевезення, професійно-технічному училищу.

"У той час, представники районної влади не озвучили проблему нестачі коштів на фінансування медичної галузі," – додає мер. 

Видатки ж місцевих бюджетів проводяться за рахунок медичної субвенції. Обсяги медичної субвенції, які затверджувалися для міського бюджету, за словами очільника міста, виконані на 100%.

"Більше того, розроблені численні програми для підтримання лабораторій, гемодіалізу, додаткової допомоги на медикаменти, міська програма піклування тощо, - деталізує Василь Сидор. - У свій час на медицину з міського бюджету закладалися великі кошти на ремонти приймального, дитячого, гінекологічного, пологового, хірургічного, реанімаційного, терапевтичного, кардіологічного, відділень, відділення швидкої допомоги, закупівлю цифрового флюорографа, лабораторного та стоматологічного обладнання тощо – а це десятки мільйонів гривень, а не на підтримання загальноосвітніх чи дошкільних закладів Славути, чи будівництво доріг, що є теж на менш важливими для життєдіяльності міста.

Відтак, заздрісні звинувачення людей у тому, що міські кошти першочергово спрямовуються на будівництво тротуарів, дорожнього сполучення, ремонт шкіл та садочків, а не на інші потреби, мер вважає безпідставними.

А ще, на його думку, оскільки фінансування медицини все ще залишається конституційним обов’язком держави, галузям, які потерпають внаслідок непродуманих дій української влади, не завадило б вчитись відстоювати свої права шляхом звернень, позовних заяв до вищих інстанцій влади, а також вимагати від влади, особливо народних депутатів, дотримуватися Конституції та законів України.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий