Квіташвілі і туберкульоз. Хто знову підставив міністра?

Олександр Квіташвілі, міністр охорони здоров'я України, не впорався з закупівлею вакцин для щеплення від туберкульозу

Квіташвілі і туберкульоз. Хто знову підс…

Рівень захворюваності на туберкульоз в Україні зашкалює. За цим показником країна займає сьоме місце у Європі. Попереду лише Росія, Грузія, Молдова, Киргизстан, Румунія та Казахстан.

Крім того, Україна також є другою в Європі за темпами зростання мультирезистентного туберкульозу (після Росії) та займає 4 місце в світі за його поширеністю у вперше виявлених хворих. Зі 100 хворих - 15 мають стійку форму.
Офіційно держава заявляє, що бореться з цим страшним недугом. Хоча фактично веде цілеспрямовану політику зі збільшення рівня захворюваності.

Наприклад, в елементарному питанні забезпечення пологових будинків вакцинами від БЦЖ - постійні проколи. Ефективність роботи МОЗ у цьому питанні підтверджують сухі цифри: охоплення вакцинацією за останні п'ять років в Україні знизився з 80% до 50% - і це на тлі того, що 63% випадків дитячої смертності пов'язані з інфекційною патологією.

Згадаймо, як у 2011 році розгорівся грандіозний скандал через закупівлю небезпечних датських вакцин. Тоді у дітей, яким зробили щеплення БЦЖ датським препаратом SSI, почали діагностувати лімфоденіт - по суті, одну з форм туберкульозу. Після численних ускладнень МОЗ перейшов на російську вакцину.

фото УНІАН

А минулої осені у пологових будинках вакцин від БЦЖ взагалі не було. Бо закуплені російські вакцини не пройшли медичну перереєстрацію. Щоб їх використовувати, потрібно було внести зміни до законодавства "Про лікарські засоби". Тобто тоді етап вакцинації був фактично зірваним.

Здавалося, ось-ось ситуація виправиться, коли до керма МОЗу прийшов Олександр Квіташвілі. Але все вийшло геть навпаки і фактично зараз вакцинація зірвана.

Так, як розповіли depo.ua, молоді батьки у пологових будинках, де мають робити щеплення новонародженим немовлятам, фактично вакцин від туберкульозу давно немає.

Бо компанія, яка виграла тендерні закупівлі, так нічого і не завозить у лікарні та пологові будинки. Лікарі годують обіцянками, що вакцини мають бути через 40 днів. А у МОЗ сподіваються, що жахливу ситуацію з вакцинами вдасться змінити після прийняття парламентом закону, який дозволить закуповувати препарати через ЮНІСЕФ на пряму у виробників.

Поки що ж щеплення можна зробити у приватних клініках, але і там вакцин лишилося небагато. Деякі батьки , в яких є родичі за кордоном, замовляють щеплення у них.

Цікаво, що це - далеко не перший прокол Квіташвілі. Раніше depo.uaрозповідало, як українські центри крові зіткнулися з загрозою зупинки через провал тендерної закупівлі МОЗом.

фото УНІАН

А минулого тижня розгорівся скандал, бо ВІЛ-інфіковані пацієнти залишилися без ліків. За версією МОЗ сталося це через те, що фірма "Вектор Фарма", яка мала до 19 червня поставити ліки (ламівудін/зидовудін и ефавіренц) і отримала за це гроші, фактично "кинула" міністерство та самоліквідувалася.

Зважаючи на всю цю ситуацію, очевидно, що хмари над Квіташвілі почали згущувати і не за горами його відставка.

Не даремно ж цього тижня Ольга Богомолець, народний депутат, розкритикувала діяльність міністра охорони здоров'я і натякнула на його можливу відставку.

Однак, швидше за все, якщо "міністерське жертвоприношення" найближчим часом і відбудеться, плачевна ситуація у сфері охорони здоров'я після цього геть не зміниться. Бо у першу чергу у боротьбі з корупцією та кардинальними реформами у цій сфері потрібна політична воля на горі. А її, як бачимо, нема.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme