Дослідження замкового мосту в Меджибожі дивують результатами

Перші здобутки археологів виявилися непередбачуваними

Археологічні дослідження замкового мосту в Меджибожі дали перші результати, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт Державного історико-культурного заповідника "Межибіж".

Нову інформацію про будівельні етапи та техніку спорудження в’їзного мосту Меджибізької фортеці владося віднайти науковцям під час археологічних досліджень.

Дослідження замкового мосту в Меджибожі дивують результатами - фото 1

“Це - приємний подарунок, - каже директор Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” Олег Погорілець. - Вже зараз очевидно, що конструкція в’їзного мосту Меджибізької фортеці раніше була аналогічною мостам деяких європейських замків, наприклад, castello di Barletta в Італії. Але загалом наш міст виявився набагато цікавішим та складнішим, аніж ми очікували, і незабаром на нас чекає нова інформація, яка може суттєво вплинути на наші уявлення, як Меджибізька фортеця будувалася та який вигляд мала в різні часи."

Дослідження замкового мосту в Меджибожі дивують результатами - фото 2

Наразі триває обробка артефактів та інтерпретація нових даних, які досі були сховані під поверхнею грунту.

На думку Олега Погорільця, за підсумками археологічних досліджень має бути змінено наявну на сьогодні концепцію реставрації мосту та його пристосування.

 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook