Депутати Хмельницької облради вимагають змін у надрокористуванні

Звернення щодо необхідності врегулювання ситуації з видобутком і використанням природніх ресурсів направили керівництву країни

На останній сесії облради депутати висловили депутати занепокоєння ситуацією, що склалася в галузі надрокористування та звернулися до ВРУ та Кабміну з проханням внести зміни до законодавчих актів у цій сфері, повідомляє Depo.Хмельницький.

За твердженням обранців, мінерально-сировинні ресурси є одним з найважливіших бюджетоутворюючих та капіталоємних активів економіки держави. Видобуток, переробка, використання та експорт мінеральної сировини є не лише першоосновою економіки держави, але й підґрунтям для поступового розвитку як окремих територій, так і держави в цілому.

Відтак, вимагають захисту інтересів підприємств надрокористувачів з врегулювання питань рентних відносин та дозвільної системи у надрокористуванні шляхом внесення змін до окремих нормативно-правових актів.

"Негайного юридичного закріплення потребує норма щодо можливості надання суб’єкту господарювання спеціального дозволу на користування надрами без участі в аукціонах, за умови, що він є виробником, власником (орендарем) цілісного майнового комплексу (побудованого чи реконструйованого) або земельної ділянки, яка в перспективі може використовуватися для користування надрами," - йдеться у зверненні.

Вважають за необхідне й удосконалити земельне законодавство задля вирішення питання щодо отримання земельних ділянок сільськогосподарського призначення для потреб надрокористування, зокрема: спростити механізм одержання земельних ділянок; передбачити можливість відповідних органів влади, у чітко визначених випадках, приймати рішення з відчуження земельної ділянки, наданої раніше для сільськогосподарських потреб, та надання її для розміщення та обслуговування об’єктів, пов’язаних із користування надрами. 

 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook