Бійцям АТО на Тернопільщині передадуть цілий санаторій

В Гусятині планують створити центр лікування та реабілітації учасників АТО зі всієї країни

У санаторії "Збруч" на Тернопільщині хочуть зробити центр для лікування та реабілітації учасників АТО зі всієї країни, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Тернопіль наживо".

На сесії Тернопільської облради волонтери та демобілізовані бійці заговорили про необхідність створення реабілітаційного центру для учасників антитерористичної операції на базі тепер недіючого санаторію "Збруч" в Гусятині.

За словами волонтера Алли Борисенко, наразі санаторій перебуває на державному балансі і його потрібно перевести на баланс комунальної власності Тернопільської обласної ради.

"Коли санаторій буде на обласному балансі, ми зможемо звертатися за допомогою до голів інших областей, – пояснює Алла Борисенко. – Наша основна мета – домогтися, щоб цей санаторій був центром лікування й реабілітації учасників АТО з усієї України. Нас у цьому прагненні підтримують волонтери з інших областей. Є також інвестор, який готовий погасити борги санаторію, а це п’ять мільйонів гривень. Знайшли й підприємців, які готові допомагати нам не фінансово, а матеріально, тобто оновити каналізацію, опалення, водопостачання. Ми хочемо, щоб цей механізм нарешті зрушився з місця, адже, крім лікування й реабілітації бійців, це дасть можливість створити робочі місця."

Незважаючи на те, що санаторій закритий, колектив частково зберігся і готовий приступити до роботи. Так санаторій "Збруч" може стати єдиним в Україні за таким профілем.

Депутати обласної ради підтримали бійців і волонтерів та надішлють відповідне звернення до КМУ з проханням перевести санаторій на баланс обласної ради.

Нагадаємо, на Тернопільщині є унікальний санаторій, що пустує вже 6 років. "Збруч" у Гусятині має окрім цілющої води тепер і мільйонні борги.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook