Біснес готується до скорочення працівників

Підвищення мінімалки викликає певну пересторогу в малого та середнього виробника

Необхідність підняття мінімалки з наступного року викликає певне настороження у бізнесу, повідомляє Depo.Хмельницький.

Виробники області і так не можуть "дотягнути" оплату праці на рівень загальнодержавного.

На Хмельниччині зарплата одного штатного працівника наразі 4128,1 грн, і становить 77% заробітної плати по Україні (5358,0 грн.).

Аби підвищити мінімалку, середній та малий бізнес поговорює про скорочення, або неповну зайнятість.

Біснес готується до скорочення працівників - фото 1

"Скорочення прослідковується поки в думках. До реалізації приступлять з нового року," - озвучив ситуацію в Теофіпольському районі його керівник Юрій Маєвський.

За словами самих бізнесменів, 3200 гривень – мінімальна зарплата, просто змусить підприємців, особливо на селі, вивільняти людей.

"Для чого представник виконавчої влади, якщо він не може вплинути на ситуацію," – зауважив заступник голови облдержадміністрації Володимир Калініченко представникам районів на колегії ОДА.

На Теофіпольщині, як каже Калініченко, найбільше виробили продукції на душу населення в області, але це ніяк не відображається на оплаті праці.

Якраз це лежить на совісті великих сільгоспвиробників.

Профспілки ж області просять і вимагають в обласного керівництва посприяти підписанню соціальних угод. Так хоч якось можна убезпечити працюючих у нинішній, а точніше – завтрашній перспективі масових скорочень.

До слова, Білогірський, Старосинявський, Теофіпольський район мають найгірші показники на Хмельниччині щодо підвищення рівня оплати праці та створення нових робочих місць.

Голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук, щоб виправити ситуацію запропонував: "Включити ці території в програми культурного, туристичного, інвестиційного розвитку."

 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook