Більше п'яти тисяч працівників на Хмельниччині тепер отримують "білу" зарплату

Торік з порушеннями видавали платню в 133 структурах області

Торік більше 5 тисяч подолян перестали отримувати "сіру" зарплату, повідомляє Depo.Хмельницький.

"Несумлінним підприємствам та підприємцям донараховали майже 17 мільйонів гривень несплачених податків та зборів. Зокрема, вони сплатять до бюджету 15,1 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та 1,5 мільйона гривень єдиного соціального внеску," - кажуть в прес-службі ДФС області.

До бюджету додатково мобілізовано 8,4 мільйона гривень ЄСВ, 6,9 мільйона гривень ПДФО та 576 тисяч гривень військового збору. Крім того, за результатами контрольно-перевірочних заходів 2,5 тисячі фізичних осіб залучили до державної реєстрації, як суб’єктів підприємницької діяльності.

За висновком експертів, працівники, які отримують "сіру" зарплату, позбавляються соціальних, фінансових гарантій під час роботи, а також - при виході на пенсію. Це передусім неотримання повного обсягу відпускних, розрахункових при звільненні, неоплата лікарняного листа, а також проблеми з отриманням банківських кредитів, видачею віз без нормальної довідки про доходи, відмова у виплатах, пов’язаних зі скороченням, навчанням, народженням дитини, загроза втрати компенсації при травматизмі. 

"Підняття рівня мінімальної заробітної плати до 3200 гривень покликане в першу чергу детінізувати трудову зайнятість та виплату зарплат "у конвертах". Цьогоріч органи місцевого самоврядування можуть проводити перевірки на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, а також фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, - каже керівник ГУ ДФС в області Анатолій Марценюк. - Важливим інструментом тут також залишається активна роз‘яснювальна робота, адже треба знати і усвідомлювати, що лише офіційне працевлаштування забезпечує гідну працю і її оплату."

 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

Метки: #гфс