Антимонопольники попередили Хмельницьку мерію про порушення в будівництві

Хмельницька міськрада має змінити кваліфікаційні умови щодо учасників конкурсів

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України зобов’язало Хмельницьку міську раду припинити антиконкурентні дії, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт відомства.

Розглянувши звернення однієї з ГО щодо можливих ознак порушень законодавства про захист економічної конкуренції на ринку будівництва житла Хмельницькому, Відділення встановило, що, прийнявши в липні рішення "Про запровадження засад державно-приватного партнерства під час будівництва багатоквартирних житлових будинків", міськрада створила окремим суб’єктам господарювання дискримінаційні умови діяльності в порівнянні з  конкурентами.

Будівництво багатоквартирних будинків на земельних  ділянках, які є  у постійному користуванні виконавчих органів Хмельницької міськради, установ, підприємств, організацій комунальної форми власності, може відбуватися виключно після визначення на конкурсних засадах приватного партнера для укладання договору у рамках державно-приватного партнерства.

Рішенням передбачено, що до конкурсу можуть бути допущені лише суб’єкти господарювання – претенденти, які відповідають кваліфікаційним вимогам, зокрема:

- сумарний розмір сформованого статутного фонду та основних  засобів має складати не менше 10 млн. грн., з них частка основних засобів становити не менше 50%;

- повинен підтвердити свою участь у будівництві багатоквартирних житлових будинків в місті Хмельницькому на протязі останніх трьох років у якості замовника або генпідрядника;

- середня кількість офіційно працевлаштованих не менше 50 осіб, з них інженерно-технічного персоналу – не менше 10 осіб;

- наявність не менше 3-річного досвіду роботи на ринку будівництва на території міста Хмельницького.

"Кваліфікаційні вимоги суттєво обмежують коло потенційних учасників конкурсу "На визначення приватного партнера для укладення договору у рамках державно-приватного партнерства на будівництво багатоквартирних житлових будинків" у Хмельницькому. Суб’єкти господарювання, які протягом останніх трьох років не приймали участь у будівництві багатоквартирних житлових будинків в м. Хмельницькому у якості замовника або генпідрядника та не мають більше 3-річного досвіду роботи на ринку будівництва на території міста Хмельницького, заздалегідь позбавлені можливості прийняти участь у такому конкурсі та/або будуть не допущені до нього," – йдеться на сайті.

Відділення зобов’язало Хмельницьку міську раду протягом двох місяців внести зміни до кваліфікаційних умов з метою забезпечення участі у конкурсах усіх претендентів, які мають на це законі права.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook