"Микола Чудотворець" оселився на місяць у Хмельницькому краєзнавчому музеї

Ікона XVIII століття "Микола Чудотворець" - експонат місяця у Хмельницькому краєзнавчому музеї

Цьому святому моляться не лише християни, його знають й шанують представники інших релігій, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Музейний простір".

Саме з нагоди відзначення 19 грудня Дня святого Миколая в музеї "Експонатом місяця" представили ікону XVIII ст. "Микола Чудотворець".

"Народився майбутній Святитель в 267 р. в місті Патари, що в Малій Азії (територія сучасної Туреччини). Батьки – Феофан і Нонна – виховували сина в дусі любові до Бога й ближніх, навчали справедливості, співчуттю до бідних, хворих, сиріт.
В дитячому віці Миколай зазнав тяжкого удару – несподівано померли батьки і він залишився круглим сиротою. Миколай успадкував від батьків велике багатство та воно не приваблювало його. Пройшовши шлях від молодшого церковного служителя до архієрея, він став архієпископом міста Мири Лікійські. Усе життя святого Миколая було сповнене благодіяннями та чудесами. Святитель Миколай дожив до глибокої старості й закінчив своє земне життя 19 грудня 343 року", - розповідають музейники.

А подарунки Миколай роздавав таємно. тому, що не хотів слави від людей. Особливо любив дітей і завжди пригощав їх різними солодощами.

Тому в день пам'яті святого Миколая прийнято робити подарунки  таємно (наприклад, вночі класти під подушку).

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook