"Хмельницький облавтодор" купував вдвічі дорожчу сіль в посередника

Державні аудитори знайшли і фінансові порушення, і втрати ресурсів загалом на два мільйони гривень

У ДП “Хмельницький облавтодор” ревізори знайшли порушень законодавства на 2 млн. грн, повідомляє Depo.Хмельницький.

Планові перевірки відбулися в Дочірньому підприємстві "Хмельницький облавтодор" ПАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України". 

Виявили фінансових порушень на загальну суму 2 млн грн, в тому числі втрат фінансових і матеріальних ресурсів - 1,2 млн гривень.

Встановили факт списання дебіторської заборгованості на суму 298,5 тис. грн, по якій минув термін позовної давності та не проводилась претензійно-позовна робота.

Лісопродукція, отримана від рубок дерев у смугах відведення автомобільних доріг, філіями підприємства реалізувалась за цінами, нижчими, ніж передбачено договорами, або взагалі безоплатно, що спричинило недоотримання доходів на суму 87,3 тис. гривень.

Купівля технічної солі у 2013 році через посередника за ціною, що вдвічі перевищує ціну, за якою таку ж сіль реалізує виробник, призвело до переплати 404,4 тис. гривень.

Підприємство також зайво сплатило податок за землі дорожнього господарства на суму 252,0 тис. грн, хоча за законодавством не потрібно було. 

Однією із філій підприємства вартість послуг з вирубки дерев, які фактично не надавались, незаконно внесли у витрати в сумі понад 38,0 тис. гривень.

Також, аудитори виявили, що філіями підприємства до актів виконаних робіт з поточного ремонту та експлуатаційного утримання автодоріг області включались витрати, які проводились в меншому розмірі, ніж зазначено у вказаних актах, що призвело до зайвого витрачання бюджетних коштів на суму 31,7 тис. гривень.

Списання мінеральних добрив, за відсутності підтверджуючих документів - втрати на суму майже 22,0 тис. гривень.

Окрім того, є й факти нарахування та виплати заробітної плати працівникам підприємства у завищеному розмірі на суму 17,6 тис. гривень.

А неефективне управління підприємством зумовило непродуктивні витрати на суму майже 700,0 тис. грн. Зокрема, 643,0 тис. грн зайво витратили  на утримання об’єктів, які вже тривалий час не використовуються у виробничому процесі, та 21,4 тис. грн - на роботи з нанесення дорожньої розмітки за несприятливих погодних умов.

Матеріали ревізії передали правоохоронним органам.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook