За півтора роки прокуратура Хмельниччини "відстояла" більше 10 тисяч гектарів земель

Вартість усіх цих ділянок становить понад 120 мільйонів гривень

За півтора роки прокуратура Хмельниччини…

За останніх півтора року прокурорам вдалось повернути та попередити незаконне надання понад 10 тис. га земель на території Хмельниччини, повідомляє Depo.Хмельницький, за інформацією головного прокурора Хмельниччини Олега Синишина.

На сьогодні ще перебувають на розгляді 10 позовів стосовно земель площею близько 3 тисяч гектарів. Вартість усіх цих земель становить понад 120 млн. гривень.

"Прокуратура з’ясувала, що деякі агропідприємства, що є основними орендарями подільських земель, не без сприяння посадовців органів влади вигадують схеми набуття земельних ділянок на неконкурентних засадах із заниженням реального ринкового розміру орендної плати," - констатує керівник відомства.

За його ж словами, вилучення земель з протиправного користування, особливо представниками інших областей, дає реальну можливість отримати їх місцевим, у тому числі учасникам АТО, багатодітним родинам, працівникам соціальної сфери та іншим пільговим категоріям.

Олег Синишин назвав і окремі приклади зловживань.

Прокуратурою області спрямовано до суду позов щодо визнання недійсними наказів Головного управління Держгеокадастру в області про надання в оренду понад 950 га земельних ділянок вартістю більше 32 млн. грн. для ведення фермерського господарства одному громадянину. Цей громадянин звернувся із заявою про надання земельних ділянок в оренду за рахунок земель сільськогосподарського призначення, розташованих не єдиним масивом, а 22-ма на території чотирьох районів, на значній відстані один від одного.

У поданих заявах не обґрунтував розміри вищевказаних ділянок з урахуванням можливості їх обробітку, підтвердження наявності для цього необхідної техніки, необхідність отримання такої площі, не зазначив при цьому самі перспективи діяльності фермерського господарства.

Також, за апеляційною скаргою прокуратури області рішенням апеляційного суду скасовано 11 незаконних наказів Головного управління Держземагентства в області і визнано недійсними 11 договорів оренди землі, якими з аналогічними порушеннями жителю м. Києва у 2015 році передано в оренду для ведення фермерського господарства понад 810 га земель вартістю більше 17,7 млн. гривень на території Кам’янець-Подільського району.

Олег Синишин звернув увагу на той факт, що унаслідок протидії незаконній схемі отримання земельних ділянок в обхід торгів, із року в рік площа земельних ділянок сільгосппризначення державної власності на території області, наданих в оренду за результатами аукціонів, як і розмір орендної плати за їх використання, систематично зростають.

"Заниження орендної плати є причиною значних втрат бюджету," - висловлює занепокоєння прокурор області і називає приклади, коли з метою приведення договорів та розміру орендної плати у відповідність до закону прокурори звертаються з позовами, що сприяє суттєвим надходженням до бюджету.

Так, за результатами розгляду позову Хмельницької місцевої прокуратури про внесення змін до договору оренди 1,7 га земельної ділянки в Летичеві суд зобов’язав одне з приватних підприємств сплачувати щорічну орендну плату у розмірі 100 тисяч гривень замість 25 тисяч.

За позовом Городоцької місцевої прокуратури забезпечено повне виконання рішення господарського суду області про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею майже 300 гектарів вартістю близько 10 млн. гривень, розташованої на території Радковицької сільської ради, у зв’язку із відсутністю її нормативної грошової оцінки.

"Упродовж останніх півтора року прокурорами із зазначених питань заявлено понад 100 позовів, більшість із них уже розглянуто і задоволено, - констатує Олег Синишин. – Таким чином збільшилися надходження до бюджетів на суму близько 3 млн. грн. щорічно."

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme