Славутський мер називає децентралізацію "декларацією на папері"

Справжня самоврядність не відбудеться якщо не будуть передані відповідні ресурси

Славутський мер називає децентралізацію…

Очільник Славути і тервідділення Асоціації міст України очікує від децентралізації більшого. Про це він висловився в інтерв'ю напередодні Дня міста, повідомляє Depo.Хмельницький.

"Проголошена децентралізація залишиться декларацією на папері, якщо містам не будуть передані відповідні ресурси, і громади не отримають права розпоряджатися землями поза межами населених пунктів," – заявляє Славутський міський голова Василь Сидор.

Більше того, за його словами нехтування волевиявленням громад об’єднатися в Славутську об’єднану територіальну громаду є політичним шантажем.

"Центральна виборча комісія не призначила вибори до Славутської ОТГ, як і до інших 10-ти громад, обґрунтувавши це необхідністю спочатку внесення Верховною Радою України змін до меж відповідних районів і тільки після цього призначення виборів. А через рік Комітетом Верховної Ради встановлено зовсім інше," – обурюється він.

Неможливість до справді вільного об'єднання громад насьогодні Василь Сидор вважає результатом діяльності народних депутатів та Уряду, ціленаправленими спробами окремих груп та кланів високопосадовців, спрямованими на затягування часу, аби відібрати якнайбільше земельних ресурсів у громад.

"Довіри до влади немає, але є впевненість, що створення спроможних потужних громад - це правильний шлях розвитку держави," – каже він.

Закидає мер і спекулятивні настрої нардепам.

"Народний депутат Роман Мацола створив інститут, який за сприяння держадміністрації, веде роз’яснювальну роботу серед громад щодо свого тлумачення законодавства про об’єднані громади: мовляв, створюйте, до прикладу, об’єднану громаду в Крупці, а керувати будете нею зі Славути."

Разом з тим не полишає сподівань, що будуть внесені зміни до законодавства і вибори до Славутської ОТГ будуть призначені.

 Багато претензій у Василя Сидора і до фінансування.

"Ми маємо перекладання державою своїх повноважень на плечі міського бюджету - це недофінансування освітньої галузі, професійно-технічної освіти, пільгових перевезень, різниці в тарифах, шалене підвищення цін на нічне освітлення тощо, - зазначає він. - Міський бюджет справді має додаткові доходи за рахунок проведення нами адміністрування податків, виявлення нових платників, але найбільше - за рахунок обкладання населення додатковими податками. Це не може радувати і приносити задоволення, та й, яка заслуга Уряду в тому, що збільшено податкове навантаження на кожного мешканця."

 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme