Готуємо дари літа. 19 серпня Яблучний Спас

Християнське свято Преображення Господнього має другу назву – Яблучний (другий) Спас

Готуємо дари літа. 19 серпня Яблучний Сп…

Другий, або Яблучний Спас перегукується з язичницьким святом настання осені, повідомляє Depo.Хмельницький.

До 19 серпня слов’янам було заборонено їсти яблука і готувати з них що-небудь.

Існувало повір’я, що в світі мертвих ростуть дивовижні яблуні з золотими та срібломними плодами. Якщо ж хтось із дорослих не втримався і з’їв соковитий плід, йому випадало сорок днів для спокути своєї провини. Якщо ж жінка скуштувала яблука, то вона прийняла на себе гріх праматері Єви. Строга відмова від яблук вважалася важливою також для батьків, які втратили дітей. Існувало повір'я: якщо батьки не їли яблук до Спаса, то покійним дітям роздадуть гостинці в цей день.

Яблучний Спас –день, коли прийнято й поминати померлих. Щоб запобігти потраплянню душ небіжчиків і всякого зла в будинок до церкви знову несли святити квіти і мак, яким згодом обсипали себе і будинок. Крім цього з останніх колосків з поля, що залишалися після жнив, сплітали Спасову Бороду – вінок, і несли його разом з квітами і яблуками до церкви.

Ще одна традиція, яку треба дотримати в Яблучний Спас - готувати в цей день яблучні пироги, варити компоти, варення. Всі ці страви й вважаються цього дня обрядовими.

А ще треба подарувати яблука нового врожаю нужденним.

19 серпня називають також "перші Осеніни", що означає зустріч осені. Предки в цей день виходили в поле і проводжали Сонце. Для міського жителя бажано хоча б подивитися на заході на світило, і сказати йому: "До побачення".

Не можна за повір'ям на Спаса зганяти з себе або вбивати комах, тим більше мух. Якщо вона сіла два рази на руку - обіцяє блага. Тоді ваші бажання обов'язково збудуться.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme