Факсимільне Пересопницьке Євангеліє експонують у Хмельницькому

Унікальна книга з Національної бібліотеки ім. Вернадського місяць перебуватиме в Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї

Факсимільне Пересопницьке Євангеліє експ…

Пересопницьке Євангеліє експонуватиметься в Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї впродовж серпня, повідомляє Depo.Хмельницький.

Оригінал зберігається у Національній бібліотеці ім. Вернадського. Розгортає свої сторінки фоліант раз на п’ять років, коли новообраний Президент України присягає на вірність своєму народові.

"Українська Православна Церква та Академія наук України ініціювали факсимільне відтворення старовинної книги – досить кропіткий процес, який потребував використання найновітніших досягнень видавничої галузі, - інформують на сайті облдержадміністрації. - Додрукарська підготовка передбачала обробку сторінок таким чином, щоб вони точно відтворювали оригінал, зберегли відбитки рук, краплі воску та всі познаки, що залишив на Євангелії час. Проведено ретельний підбір фарб. Спеціально виготовлений папір, на якому здійснювався друк, на дотик не відрізняється від оригіналу. Для реконструкції древнього окладу обрали варіант оправи із шкіри. Чотирикутні медальйони по краях зображують євангелістів, повторюючи мініатюри у книзі. Центральний – розробили спеціально для перевидання фоліанта."

Розмір та вага факсиміле повністю відповідають оригіналу.

Факсимільне Пересопницьке Євангеліє експонують у Хмельницькому - фото 1

У Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї експозицію називають “експонатом місяця".

Довідково. Пересопницьке Євангеліє – пам’ятка середини XVI століття, перший з відомих перекладів священного тексту Євангелія книжною староукраїнською мовою. Замовником та фундатором рукопису виступила княжна Настасія Заславська-Гольшанська. Писцем став Михайло Васілієвич.

Робота над книгою була розпочата 15 серпня 1556 року у монастирі с. Двірець Ізяславького району та тривала 5 років. Завершена – 29 серпня 1561 року в Пересопницькому монастирі, що на Рівненщині.

Книга складається з 482 аркушів розміром 380 х 240 мм. Тексти пам’ятки писані чорнилом різних кольорів уставом та півуставом з елементами скоропису на пергаментних аркушах високої якості, багатий на численні заставки, ініціали та орнаментацію записів.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme