Електрику можна досить просто економити

Експерти переконують, що так можна врятуватися від великих рахунків

Електрику можна досить просто економити…

Вартість електроенергії суттєво зросла, відтак споживачам таки доведеться економити, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на 24канал.

Тим більше, що окрім вересневого зростання, з 1 березня 2017 року знову подорожчає ще в 3,5 рази.

"Економити таки доведеться," – каже експерт зі сталого домогосподарства Галина Гупан.

Насамперед треба визначитися, де ми споживаємо електроенергію найбільше.

Електрику можна досить просто економити - фото 1

Як не дивно це звучало б, але одним з найпотужніших засобів з побутової техніки є фен. І, наприклад, влітку його можна не використовувати.

Лампочки. Замініть лампи розжарювання на енергозберігаючі (світлодіодні LED). Вони міцніші та надійніші за звичайні, функціонують довше і не залежать від частих перемикань. Економія може сягати 50-80%.

Двозонний лічильник. Для оплати рахунків за електроенергію використовуйте саме такий лічильник. У випадку розрахунку за двозонним лічильником нічний тариф, значно нижчий ніж в день.

Приготування їжі. Усе досить просто: при готуванні каструлю накривайте кришкою. Також конфорка має відповідати розмірам того, що вона нагріває.

Чайник. Нагрівайте стільки води, скільки вам потрібно. І не забувайте про це "правило". Бо кожен раз, коли чайник закипає, за словами експерта Галини Гупан, витрачається 100 грамів вугілля і приблизно 26 копійок за нинішніми тарифами. Своєчасно відчищайте накип із чайника. Це дозволить йому нагріватися швидше.

Режим очікування. Якщо йдете з квартири більш, ніж на 12 годин є сенс повимикати з розеток пристрої. Бо режими очікування – це орієнтовно 7-8% від квитанції за електроенергію.

"Ми робили експеримент. Працівники однієї компанії місяць вимикали монітори, коли виходили на обід і була дуже помітна різниця," – розповідає Галина Гупан.

Побутові речі. Холодильник варто поставити на кухні подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів, а сучасні пристрої для приготування їжі, наприклад, мультиварки, дають змогу готувати 2-3 страви одночасно, що зберігає як газ, так і електроенергію.

Пральна машинка. Періть при низькій температурі. Мало хто знає, що прання при високих температурах "їсть" у рази більше електрики. Для побутового прання використовуйте температурний режим 30-40 градусів.

Це далеко не всі можливості економити, проте - варто задуматися.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme