Всеармійський турнір із функціонального багатоборства визначив переможців

Першість здобула команда десантників 79-ї бригади

Всеармійський турнір із функціонального…

Переможцями першого всеармійського турніру із функціонального багатоборства — кросфіту стала четвірка десантників 79-ї бригади, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Народну армію".

У підсумку третє місце посіли "блакитні берети" зі 199-го навчального центру Високомобільних десантних військ, "срібло" - в активі команди Військової академії з Одеси. А безумовними переможцями змагань стали миколаївські десантники з 79-ї бригади, які, за словами розпорядника змагань, не залишили суперникам жодного шансу на першість. Чемпіонами стали капітан команди сержант Олександр Салай, старшина Роман Давиденко, сержанти Віктор Єгоров та В’ячеслав Колесник.

В одному зі спортивних залів Центрального спортивного клубу Збройних Сил України вирували шалені емоції, які звичніше спостерігати на футбольних фіналах. Турнір тривав п’ять годин безперервно.

Всеармійський турнір із функціонального багатоборства визначив переможців - фото 1

Однак, м'ячі, наприклад, тут важили пj 9 кг. Не кажучи вже про інші снаряди - мішки з піском по півцентнера або ящики вагою в три чверті від нього.

В Україні провели перший турнір із функціонального багатоборства - кросфіту серед команд Збройних Сил України на здобуття звання "Найбільш фізично підготовлений підрозділ".

Аналогічні турніри уже кілька десятиріч активно практикують провідні армії світу. Переважна більшість українських спортсменів воювали на Сході. Родзинкою змагань стала участь ветеранів АТО з особливими фізичними потребами, переможців проекту "Ігри героїв".

Долучилися команди від усіх видів військ та вищих військових навчальних закладів ЗС України.

Всеармійський турнір із функціонального багатоборства визначив переможців - фото 2

Змагальну частину становили три комплекси вправ, які учасники виконували естафетним методом або командно. 14 команд - учасників змагань у шаленому темпі виборювали перемогу.

"Наша четвірка провоювала разом півтора року. Ми звикли працювати командою, прикриваючи один одному спини. Нині разом тренуємося. Узагалі, ми - майстри з рукопашного бою. Але у вересні нам запропонували пройти навчання на інструкторів із кросфіту, і ми це зробили. Як бачите, не даремно," – каже один із переможців турніру - сержант 79-ї десантної бригади Віктор Єгоров.

За його словами, цей вид спорту має в нас стати головною дисципліною фізичної підготовки. Він дає витривалість, силу, гнучкість, потужність, швидкість на полі бою. Ще кросфіт привчає працювати в команді, коли, наприклад, потрібно терміново витягти з поля бою пораненого, здійснити тривалий марш або просто підтримати своїх психологічно.

Як зауважив начальник фізичної підготовки Збройних Сил України полковник Олег Чернявський, місце кросфіту в загальній системі фізпідготовки військ визначать після остаточної апробації проекту.

"Наші хлопці вже влітку 2014-го зрозуміли, що ця війна не на один рік, відсидітись у бліндажах не вийде, тому треба тримати себе у належній фізичній формі. Згодом я возив матеріали для фронтових спортмайданчиків вантажівками. Тож наш, український, військовий кросфіт, започатковувався саме на фронті," – каже відомий на фронті волонтер Олексій Мочанов.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme