Українській поліції потрібні донори – Хатія Деканоїдзе

Бюрократія гальмує реформи правоохоронної системи

Українській поліції потрібні донори – Ха…

Очільниця Нацполіції називає суму в 200 мільйонів доларів для завершення реформи, повідомляє Depo.Хмельницький.

З першого липня на українських автошляхах мала б запрацювати відеофіксація порушень на дорогах. Та наразі тільки планується з понеділка запустити тестовий варіант системи і то – лише на окремих ділянках доріг.

"На жаль, наша бюрократія не дозволяє нам рухатися швидше, - каже пані Хатія. – Хоча сподіваюсь таки, що до кінця року система запрацює, бодай не скрізь."

Причиною "невстигання" реалізації наміченого називає насамперед нестачу грошей.

"Якщо тестова система матиме позитивний результат, то вже з вересня ми отримаємо всі необхідні ліцензії, затвердимо концепцію та узгодимо всі технічні вимоги до обладнання," – запевняє Глава Нацполіції.

З жалем і додає, що система вкрай необхідна, бо ж відчутно в країні зростає кількість ДТП.

Загалом, щоб завершити намічене реформування потрібні чималі кошти. Хатія Деканаїдзе називає суму в 200 мільйонів доларів. І визнає – таких грошей в державі немає.

"Насамперед ми вирішимо проблеми з оплатою праці поліцейських. Патрульні зараз мають по 8 тисяч, треба достойно оцінити й інших, приміром, слідчих чи дільничних, - каже Деканаїдзе. – А далі – наступний етап – робота з донорами. Хоча й розуміння, що донорів, які б напряму дали гроші в бюджет на зарплати, в нас є."

Нерідко гальмує реформу й депкорпус. Окремі положення чи рішення, за словами головної поліцейської України, досить важко "протягнути" через Верховну Раду.

"Нам потрібна консолідація всіх зусиль, - резюмує Деканаїдзе. – Тільки через розуміння, що Національна Поліція України потрібна всьому народу, ми зможемо втілити всі намічені реформи."

Нагадаємо, в Хмельницькому презентували патрульну службу області - так звані групи реагування патрульної поліції.

До журналістів дійшла інформація, що на планшети для патрульних скидалися самі правоохоронці.

Начальник Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Микола Семенишин заявив, що закупівля планшетів для груп швидкого реагування патрульної поліції області відбувалася за кошти благодійників та місцевих громад.

“Загальна ціна цього проекту – 8 мільйоннів гривень. Дійсно, планшети були закуплені за рахунок благодійної допомоги і порозуміння територіальних громад. Програмне забезпечення “Цунамі”  і придбання форм проплатила Національна поліція. Тому завдяки тісній співпраці з громадою і підприємцями були закуплені 44 планшети для груп швидкого реагування патрульної поліції області”, – заявив він.

Два місяці тому Хатія заявляла, що йдуть переговори про заміну машин Тойота Пріус на автомобілі, більш відповідні завданням патрульної поліці. Те ж саме, тобто, що переговори ще тривають, сказала і в Хмельницькому. Отже за два місяці ситуація в цьому плані не змінилася, причин не назвала. Але, схоже, і тут не вистачає грошей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme