У Староконстянтинові спеціальна комісія пильнуватиме роботу акумуляторного заводу

Тимчасову контрольну комісію створили в міськраді
У Староконстянтинові спеціальна комісія пильнуватиме роботу акумуляторного заводу
У Староконстянтинові спеціальна комісія пильнуватиме роботу акумуляторного заводу

Депутати Староконстянтинівської міськради проголосували за створення комісії, яка б контролювала всі питання пов'язані з роботою місцевого акумуляторного заводу, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Першу міську".

Однак рішення місцевим обранцям далося непросто: частина депутатів разом із секретарем Старокостянтинівської міської ради Олександром Степанишиним виступила проти прийняття цього рішення.

"Є право депутата місцевої ради вимагати усунення порушення законності. Депутат місцевої ради у разі виявлення порушення прав та законних інтересів громадян має право вимагати припинити порушення, що ми і маємо робити, приймаючи відповідні звернення", - сказав депутат Олександр Афанасьєв, який виступив автором проектів рішень, які стосуються діяльності акумуляторного заводу у Старокостянтинові і порушень, що були виявленні екологічною інспекцією на цьому.

Проте секретар ради Олександр Степанишин заявив: "Я закликаю не підтримувати це рішення".

Зрештою з 27 депутатів, 14 - проголосували "за", 13 "утримались.

Спочатку секретар ради оголосив, що рішення не прийняте. Але після того, як депутат Олександр Афанасьєв вказав секретареві на його помилку - згідно Закону "Про місцеве самоврядування" рішення про створення тимчасових комісій ради вважається прийнятими, якщо за них проголосувало не менше 1/3 від загальної чисельності ради, секретар ради був змушений оголосити, що рішення-таки прийнято.

Нагадаємо, питання по акумуляторному заводу вже не раз ставало каменем спотикання в роботі сесії Старокостянтинівської міськради.

Нещодавно підприємство притягнули до адміністративної відповідальності і зобов'язали сплатити штраф у розмірі 26 тисяч гривень.

Директор же заводу всіляко противився депутатським перевіркам і не допускає обранців на територію заводу.

Екологи ж, в свою чергу, ініціювали прокурорську перевірку Староконстянтинівського заводу.

Та все ж - акумуляторний завод працюватиме й надалі. Немає підстав анулювати дозвіл на спеціальне водокористування ТОВ "Мегатекс Індастріал" – такий останній висновок від  Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації.

 

 

Читайте також: Староконстянтинівську владу звинувачують в екологічній катастрофі

Більше про події