UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Тергромади Хмельниччини в загальному торік мали півмільярда гривень податків

Доходи бюджетів ОТГ зросли в порівняні з попереднім роком виросли вполовину

Тергромади Хмельниччини в загальному тор…

Торік до загального фонду доходів ОТГ надійшло 555,6 млн.грн. податків, зборів та обов'язкових платежів (без урахування міжбюджетних трансфертів), повідомляє Depo.Хмельницький.

Ріст доходів у співставних умовах до 2015 року становив 53,3%.

Враховуючи, що 60% податку на доходи фізичних осіб поступають до бюджетів ОТГ, цей податок зайняв значну питому вагу в їх загальних надходженнях - 49,3%.

За інформацією, що прозвучала на черговому засіданні колегії облдержадміністрації, 19 ОТГ отримують з державного бюджету базову дотацію, 2 бюджети затверджено з реверсною дотацією (Гуменецька, Розсошанська сільські), 1 бюджет затверджено без дотації та реверса (Волочиська міська).

Найбільше фінансово залежною від державного бюджету є Китайгородська сільська ОТГ - 43% у доходах громади становить базова дотація.

Тенденція щодо збільшення ресурсу місцевих бюджетів, у тому числі бюджетів обʼєднаних громад по доходах, зберігається і у поточному році.

"У січні-квітні 2017 року до загального фонду місцевих бюджетів області надійшло 1427 млн грн, що на 45,3% більше ніж у відповідному періоді минулого року. Обсяг надходжень загального фонду бюджетів об'єднаних громад зріс ще більшими темпами - на 50,9%," - звітують в облдержадміністрації.

Отримання потужного фінансового ресурсу від держави у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ в обсязі 216,37 млн грн сприяє реалізації у громадах низки важливих для її мешканців інфраструктурних проектів. Обсяг освоєння коштів становить 204,2 млн грн - практично стовідсотково.

"ОТГ довели свою спроможність самостійно вирішувати питання місцевого значення та нести відповідальність за прийняті рішення. Ними впроваджено 195 проектів. Серед кращих - Берездівська, Ганнопільська, Гуменецька, Колибаївська сільські, Війтовецька, Наркевицька, Новоушицька, Сатанівська, Старосинявська селищні, Волочиська, Дунаєвецька, Полонська міські громади, які довели, що здатні самостійно господарювати на своїх територіях," - розповідають про позитив в ОДА.

Водночас, через неефективне управління фінансами, прорахунки в організаційній роботі щодо освоєння коштів субвенції громадами до державного бюджету повернуто понад 12,0 млн гривень. Найнижчий рівень використання коштів державного бюджету в Маківській ОТГ - до бюджету повернули 4,5 млн грн; Гвардійська - 2,7 млн грн; Чорноострівська - 1,2 млн грн; Лісовогринівецька - 828 тис. гривень.

Нагадаємо, на сьогодні в області діє 26 ОТГ- 42% площі області, до яких увійшли 249 базових рад, 570 населених пунктів з населенням 342170 осіб або 26,4% від населення області.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme