Хмельницький

Подоляни особливо старанно почали шукати своє польське коріння

Генологічні дані розшукуються місяцями і навіть роками, у держархіві не вистачає працівників, щоб виконувати всі запити на пошук предків-поляків

29 квітня 2016, 08:48

Подоляни особливо старанно почали шукати своє польське коріння

Останніх кілька років жителі області активно шукають своїх польських предків, щоб оформити карту поляка, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Є".

 Зазвичай звертаються із запитами про надання архівних довідок за актами цивільного стану. В них і має бути вписана національність. В Україні такі відмітки почали робити РАЦСи із 1920 року.
"Зараз для оформлення карти поляка вимагають не просто довідку про те що людина має предків поляків, а фото-копію документу, в якому чітко прописана національність. Поляками мають бути або одна бабуся чи дідусь, або двоє прадідусі чи прабабусі", - розповідає заступник директора держархіву області Катерина Бурдуваліс.

За її словами, люди хочуть отримати карту поляка, щоб поїхати на навчання, яке у Польщі для них безкоштовне, чи на роботу. В переважній більшості документ оформляє молодь.
"Майже завжди люди, які хочуть зробити карту поляка, в першу чергу приходять до держархіву і навіть незнають що їм шукати», - скаржиться Катерина Бурдуваліс. Тому радить спочатку звертатись до консульства. Для всіх жителів Хмельницької області воно працює у Вінниці. Там надають весь перелік необхідних документів, за якими треба йти в архів".

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та Фейсбук

Loading...
Loading...