Переведення ХАЕС на режим маневрування наразі не розглядається

Про це заявляє керівництво Хмельницької АЕС

Переведення ХАЕС на режим маневрування н…

Генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко стверджує, що завдання для станції про маневровий режим роботи не поставлене, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Перспективу".

"Такий режим на Хмельницькій АЕС вперше був випробуваний у 2006 році в період другої паливної кампанії на енергоблоці №2. Минулого року у десяту паливну кампанію також проведені 21 цикл зменшення потужності енергоблока до 75 відсотків від номінальної з наступним підняттям потужності. Аби підійти до промислової експлуатації у такому режимі, необхідно здійснити 200 циклів, прослідкувати динаміку, впевнитись у безпеці, - розповідає керівник ХАЕС. - При цьому, напевно, зношуваність обладнання буде вищою, а це вимагатиме відповідних коштів на відновлення. Режим маневрування повинен і оплачуватись за іншими тарифами."

За його словами, для реалізації такого плану необхідно здійснити багато заходів, які також потребують коштів. Насьогодні є поки лише ініціатива Кабміну про переведення у маневровий режим роботи атомних станцій України.

Все це озвучив він під час виїзного засідання Ради оптового ринку електроенергії України (ОРЕ), що відбулося днями на ХАЕС.

Переведення ХАЕС на режим маневрування наразі не розглядається - фото 1

У засіданні взяли участь представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Енергоатома, Антимонопольного комітету, Національної комісії державного регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, керівники відповідних профільних організацій держави. На засідання Ради були запрошені представники Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, регіональних органів влади.

З-поміж низки питань розглядали й модернізацію та заходи з підвищення безпеки, які є стрижнем у роботі з початку експлуатації ХАЕС. З 1987 року, виконано 825 робіт, спрямованих на покращення безпекових характеристик.

Микола Сергійович зауважив, що на 2016 рік план з виробітку електроенергії для першого енергоблока становить 7148 млн кВт·г, а для другого – 7119 млн кВт·г. На момент зустрічі станція виробила понад 3,8 млрд кВт·г. Він вказав, що заявлена програма з модернізації і введення основних фондів на поточний рік передбачає освоєння 414 млн грн, проте дефіцит фінансування складає 300 млн грн. І це велика проблема.

Нагадаємо, днями екологи і громадські діячі вважають переведення АЕС в режим маневрування небезпечним. Вонни вважають це питання надскладним, що потребує експертних висновків і консультацій фахівців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme