Офіцерів запасу знову кличуть служити в ЗСУ

Цього разу система призову надає солідний соціальний пакет, який є конкурентним на ринку праці

Офіцерів запасу знову кличуть служити в…

У Генеральному штабі прогнозують конкуренцію між офіцерами запасу  за можливість служити на запропонованих умовах, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Народну армію".

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби" змусив запереживати багатьох.

Насамперед чоловіків, які свого часу закінчили військові кафедри ВИШів. До недавнього часу офіцерське звання, яке студенти здобули на військовій кафедрі, давало змогу не служити строкову.

Нині ж перед ними постала реальна можливість потрапити на військову службу. І навіть послужити в районі АТО. Дехто з переляку почав голосно звинувачувати державу в "прихованій мобілізації".

За словами багатьох бойових офіцерів, відмова від мобілізації позбавила командирів частин від проблем з "аватарами", боягузами, скандалістами, неробами, які додавали командирам лише головного болю. Треба розуміти: сучасній українській армії, яка воює, такий баласт не потрібен.

Чимало людей досі не розуміють, що тепер інша армія та інші умови для служби в ній. І річ не тільки у високому грошовому забезпеченні. Наші військові нині мають інший соціальний статус, інші прагнення, погляди на життя й ставлення до служби.

Ухвалюючи цей закон, його автори розраховували не тільки на створення по-новому навченого кадрового резерву офіцерів ротної ланки, а й на прихід у військо саме таких самородків. Можна не сумніватися, що нинішній корпус бойових офіцерів швидко відсіє тих, хто гайне у військо лише підзаробити грошенят у далекому тилу.

На офіцерське поповнення в новостворених Збройних Силах очікуватиме багато нового.

Начальник юридичної служби ЗСУ полковник юстиції Максим Кушнір, коментуючи ситуацію, висловив думку, що випускникам військових кафедр пощастить, коли їх призвуть у військо.

Офіцерів запасу знову кличуть служити в ЗСУ - фото 1

"По-перше, ця система призову випускників військових кафедр є інструментом для гнучкого реагування на потреби Збройних Сил у фахівцях дефіцитних спеціальностей. Тобто йдеться про призов обмеженої кількості спеціалістів. З огляду на велику кількість офіцерів запасу, які перебувають на обліку, а це сотні тисяч, можна бути впевненим, що у військових комісаріатів буде можливість дібрати кілька тисяч найкращих фахівців, - каже Кушнір. - Ми навіть прогнозуємо певну конкуренцію між офіцерами запасу за можливість служити на запропонованих умовах. Адже система призову офіцерів запасу надає їм суттєвий соціальний пакет, який є конкурентним на ринку праці."

За призваними офіцерами зберігатиметься місце роботи та середня заробітна плата на весь період військової служби. До того ж такий офіцер матиме в повному обсязі грошове утримання відповідно до його штатної категорії, а воно нині не менше як 8 тис. грн. Іще він користуватиметься всіма пільгами, також і в соціальному та пенсійному забезпеченні, які законодавство визначає для кадрових офіцерів.

Є ще низка переваг. Військовослужбовця на час призову не можуть звільнити або скоротити, за ним та його родиною зберігається право на житлове приміщення, йому надають компенсацію на випадок винаймання житла або надають службове житло.

Призваний офіцер зберігає всі свої соціальні цивільні права, та ще й має додаткові переваги.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme