Нові автоматизовані командно-диспетчерські пункти встановили на летовищах

Установки дозволяють в автоматичному режимі відображати повітряну ситуацію в районі аеродромів

Нові автоматизовані командно-диспетчерсь…

Два летовища державіації стали безпечнішими завдяки новим автоматизованим пунктам, повідомляє Depo.Хмельницький, за інформацією "Народної армії".

Вітчизняні конструктори Науково-виробничого підприємства "Аеротехніка-МЛТ" розробили автоматизований командно-диспетчерський пункт (АКДП) та цифрову радіолокаційну систему РСП-10мА. Хоч їх і прийнято на озброєння ще у 2011-му, жодну з новинок дотепер не встановлювали на аеродромах державної авіації.

Міжнародні авіаційні структури, зокрема ІКАО, не раз звертали увагу на те, що наші аеродроми не відповідають сучасним вимогам щодо експлуатації. Скажімо, на летовищах державної авіації України й дотепер використовують морально застарілу техніку радіотехнічного зв’язку.

Днями в Міноборони закупили й розгорнули АКДП на перших двох летовищах. Це підвищує рівень безпеки польотів, зручність та якість роботи.

"Група керівництва польотів із командно-диспетчерського пункту керує зльотом і посадкою літаків, виявляє відхилення повітряних суден від заданої лінії посадки, стежить за конфліктними ситуаціями в повітрі та безпекою польотів в аеродромній зоні, - розповідає головний інженер зв’язку та інформаційних систем командування ПС ЗС України полковник Петро Кадура. - На АКДП автоматизували процеси збирання, обробки, відображення радіолокаційної інформації, що надходить від радіолокаційних засобів (РЛЗ) аеродрому, оглядового й посадкового радіолокаторів РСП-10мА (РСП-6М2) та радіотехнічної системи ближньої навігації (РСБН), РЛС метрового та сантиметрового діапазонів частини."

Інформація з різних радіолокаційних засобів, які діють у зоні аеродрому, автоматично передається на один монітор, що дає змогу об’єктивно відображати структуру повітряного простору в районі аеродрому. Завдяки цьому керівництво польотів одночасно дістає точну інформацію про розташування повітряних суден у районі аеродрому та про стан погоди. АКДП об’єктивно оцінює кожний літальний апарат на маршруті, зльоті й посадці навіть у разі збоїв окремих РЛС або якщо противник чинить перешкоди. Також є можливість у реальному часі контролювати дії фахівців групи керівництва польотів і членів екіпажу повітряних суден. Ці дані включають у єдину систему збирання та обробки радіолокаційної інформації ЗС України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme