Найпопулярнішій українській мелодії виповнюється 100 років (ФОТО, ВІДЕО)

"Щедрик" є найпоширенішою мелодією у світі

Найпопулярнішій українській мелодії випо…

Цьогоріч віковий ювілей у "Щедрика" - найпопулярнішогї української мелодії у світі, повідомляє Depo.Хмельницький.

В 1916 році хор Київського університету вперше виконав Щедрика, мелодію до якого написав Микола Леонтович.

Найпопулярнішій українській мелодії виповнюється 100 років (ФОТО, ВІДЕО) - фото 1

"Щедрик - то не розкладка пісні, то самоцінний твір, осяяний промінням генія, який посяде не останнє місце в світовій музичній літературі," – писав свого часу композитор Пилип Козицький.

Так і сталося. Згодом, у 1921 року Щедрик вперше прозвучав на концерті в Карнегі Холі в Нью-Йорку. А у 1936 році американець українського походження Петро Вільговський, який працював для радіо NBC, створив англійську версію слів до "щедрика".  Пісня нагадувала Вільговському передзвін, і він зафіксував цей образ у своїх віршах.

Відома вона у світі під назвою "колядка дзвонів" (англ. Carol of the Bells, Ukrainian Bell Carol, Ukrainian Carol).

Всесвітньо відома обробка "Щедрику" належить до тих, над якими Микола Леонтович працював майже усе життя. Перша її редакція була написана до 1901–1902 рр, друга редакція - в 1906-1908 рр, третя - 1914 р, четверта - 1916 р, і нарешті, п'ята - 1919 р. Микола Леонтович знайшов текст народної щедрівки і просто написав до нього музику. А сам текст пісні був складений ще за язичницьких часів. Бо у Щедрику співається про приліт ластівки. Язичницький Новий рік святкувався на весняне рівнодення, тоді ж виконувались і новорічні щедрівки. Тоді ж і ластівки прилітали з вирію

За версією видання Drohobyczer Zeitung, було визначено 17 найкращих виконань пісні "Щедрик" у світі - від класики до рок-виконань. Сюди потрапили - вільнюський хор Bel Canto, який виконав пісню в підтримку Євромайдану в грудні 2013; український гурт ROCK-H,Pentatonix, The Piano Guys, Девід Гікен, баскетболісти NBA, які виконали пісню ударами м'ячів; американський підліток Кент Дженкінс, котрий виготовив із водопровідних труб ПВХ духовий музичний інструмент, на якому і виконав відому мелодію; грецький гурт Orion's Reign, Metallica, гурт August Burns Red, гурт Imbrium, група Tectum та ін. 

Нагадаємо, Нацбанк України ввів цьогоріч 2 ювілейні монети. Обидві привсячені 100-річчю першого виконання “Щедрика” Миколи Леонтовича хором Київського університету.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme