На Хмельниччині викрили схему виведення з комунальної власності земель на 18 мільйонів

Прокуратура Хмельниччини виявила злочинну схему незаконного виведення земель громади з комунальної власності

На Хмельниччині викрили схему виведення…

На Хмельниччині правоохоронці викрили  злочинну схему виведення земель із комунальної власності вартістю понад 18 млн. грн. та подальшого їх привласнення приватною структурою, передає Depo.Хмельницький.

Як повідомили у прес-службі облпрокуратури, ще у 2015 році група осіб, наперед знаючи, що землі належать громаді Хмельницького, за попередньою змовою вирішила заволодіти цими землями у кількості 18 гектарів.

Для цього спільники підшукали 22 особи з числа мешканців області і схилили їх до "співпраці". Увійшовши в зговір зі службовими особами однієї з сільських рад  та управління Держгеокадастру в районі, зловмисники сфальсифікували рішення сесії сільради, датованого 1997 роком, про нібито передачу у власність цим 22 громадянам земельних ділянок площею по 0,8 га кожна, а також підробили  державні акти на право власності на них.

Після виготовленні всієї технічної документації (знову ж таки за сприяння нечистих на руку посадовців управління Держгеокадастру) та присвоєння ділянкам кадастрових номерів, землі одночасно продали товариству, власником якого є мешканець іншої області.

Як з'ясувала прокуратура, ці землі відповідно до постанови Верховної Ради України відносяться до меж міста Хмельницького ще з 1995 року і жодним рішенням міської ради у користування чи у власність не передавались.

 Відтак, унаслідок протиправних дій 17,6 га земель неправомірно вибуло із власності територіальної громади міста,  чим завдано їй  збитків на суму понад 18 млн. гривень.
Прокурорам вдалось вилучити оригінали підроблених документів та унеможливити їх знищення зацікавленими у не розкритті злочинів особами. За результатами низки судових експертиз підтверджено підробку вказаних документів. Так,  згідно з висновком судової технічної експертизи, на 19 державних актах відтиски зроблено іншими печатками, аніж ті, що вилучені в сільській раді, на решті актів відтиски взагалі нанесено за допомогою принтера.
 
Здобуті в процесі розслідування докази надали можливість вжити заходів представницького характеру для забезпечення повернення територіальній громаді незаконно відчужених земель.
Нині до суду пред’явили 22 позови про визнання недійсною державну реєстрацію права власності на земельні ділянки та витребування їх із незаконного володіння.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme