UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині торік зменшилася кількість пологів на 10%

Є й чимало випадків народження дітей поза стаціонаром і породіль, які не перебували під наглядом лікарів

На Хмельниччині торік зменшилася кількіс…

Торік в області відбулось 12 545 пологів з подальшою тенденцією до зниження пологів, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на інформацію сайту облдержадміністрації.

У порівнянні з 2015 роком, кількість пологів зменшилась на 1196 або майже на 10%.

За словами головного акушер-гінеколог ДОЗ ОДА Олександра Жилка, прийом пологів в малопотужних акушерських стаціонарах створює загрозу випадків материнської та малюкової смертей.

"Критерієм роботи акушерського стаціонару обрано 400 пологів на рік або 200 пологів на лікаря за рік. Тому з 2012 року припинено прийом пологів у Білогірській ЦРЛ, з березня 2016 року - у Новоушицькій ЦРЛ. Попри неодноразові рішення, відділення Старосинявської ЦРЛ продовжує функціонувати при кадровому дефіциті лікарів акушер-гінекологів та неонатологів з потужністю 16 пологів за рік," - каже Жилко.

В області відбулось 146 багатоплідних пологів. Народилось на 29 двієнь більше. Крім того, 9 пологів відбулися поза стаціонаром. А в стаціонарах народили 27 жінок, які не перебували під наглядом в жіночих консультаціях.

Це, за словами головного акушер-гінеколога краю, свідчить про недостатню роботу лікарів акушер-гінекологів, сімейних лікарів та створює потенційну небезпеку материнської та малюкової смертності.

Олександр Жилко наголосив, що ведення вагітних з екстрагенітальною патологією потребує особливої уваги та постійного контролю через високу ймовірність материнської смерті. Частина вагітних з важкою паталогією, попри вимоги скерування в обласний перинантальний центр, продовжує народжувати на місцях.

Торік 28 вагітних з важкою паталогією, які були на прийомі в обласному центрі планування сім'ї, або на яких були надані сповіщення, народжували в ЦРЛ.

Також в обласному перинатальному центрі народили 36 вагітних з важкою ЕГП (цукровий діабет, вроджені вади серця, гіпотиреоз, епілепсія, тощо), на яких не були надані сповіщення і які жодного разу не були на прийомі в обласному центрі планування сім'ї.

У минулому році у Кам'янець-Подільському перинатальному центрі народився лише 1 недоношений з вагою до 1 кг, ще 3 - у ХМПЦ, а решта 26 - в обласному перинатальному центрі. З 57 новонароджених, вагою до 1,5 кг, 10 народились в ЦРЛ, 9 - у ХМПЦ та 38 - в обласному перинатальному центрі.

Олександр Жилко підкреслює, що основною стратегією служби охорони материнства залишається впровадження ефективних перинатальних технологій, зокрема у профілактиці ускладнень і в оптимізації оперативних методів розродження. Експерти МОЗ України вважають, що показник кесарського розтину не повинен перевищувати 15%. В області 21,7% пологів закінчились оперативним шляхом.

"Всі пологові стаціонари забезпечені медикаментами та препаратами для надання ургентної допомоги в разі кровотеч. Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф має достатню кількість сучасних кровоспинних та інших препаратів," - переконує Жилко.

У 2016 році спеціалізована акушерська бригада здійснила 50 виїздів за викликом до вагітних пацієнток. На місці прооперували 11 жінок та 4 транспортовані на ІІІ рівень надання допомоги.

Нагадаємо, цьогоріч планують створити на Хмельниччині єдину диспетчерську систему в охороні здоров'я.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme