Хмельницький

На Хмельниччині незаконно приватизували кар'єрів на 3,5 мільйони гривень

Із держвласності вибули таким чином 12 гектарів земель промисловості

17 серпня 2016, 15:50

На Хмельниччині незаконно приватизували кар'єрів на 3,5 мільйони гривень

На Дунаєвеччині незаконно приватизовано землі кар’єрів вартістю 3,5 млн грн, повідомляє Depo.Хмельницький.

Декілька років тому службові особи Держкомзему і райдержадміністрації, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах 6 осіб, підробили офіційні документи про нібито перебування земельних ділянок у складі земель сільськогосподарського призначення. І підставі цих документів, передали землі безоплатно у приватну власність людям по 2 га кожному.

"Посадовці достовірно знали, що землі мають промислове призначення, на них розміщені недіючі кар’єри з видобування каменю та піску. А відтак за законом землі промисловості не підлягають приватизації, вони можуть передаватися в користування лише на орендних умовах при сплаті відповідної плати до місцевого бюджету, - інформують в прес-службі обласної прокуратури. - Більше того, кам’яниста поверхня фактично унеможливлює використання землі для сільгоспробіт. А це свідчить про відсутність намірів у громадян вирощувати на них сільськогосподарську продукцію."

Як результат - із державної власності незаконно вибули 12 га земель промисловості орієнтовною нормативною грошовою оцінкою близько 3,5 млн гривень.

За фактом зловживання службовими особами Держкомзему і РДА службовим становищем та службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки, прокуратурою області зареєстровано кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 і ч.2 ст. 366 КК України.

Досудове розслідування доручено органам поліції.

Одночасно правооохоронці вирішують питання про повернення державі цих земель.

Нагадаємо, в Дунаєвецькому районі також "прихватизували" шість гектарів водоймищ

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Loading...
Loading...