На Хмельниччині існують омбудсмени. Тільки про них мало знають

Спеціальним учасником брифінгу в поліції став старший інспектор з особливих доручень ГУ забезпечення прав людини у поліцейській діяльності – Юрій Сніберко

На Хмельниччині існують омбудсмени. Тіль…

24 листопада в приміщенні Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області говорили про заходи, спрямовані на забезпечення прав осіб на захист, безоплатну правову допомогу та дотримання гарантій адвокатської діяльності, повідомляє Depo.Хмельницький.

Посадову особу, яка контролює дотриманням законних прав та інтересів громадян в поліцейській діяльності називають омбудсменом. Наразі такі посади існують в понад 100 країнах світу, тепер і в Україні. Таким представником на брифінгу став старший інспектори з особливих доручень ГУ забезпечення прав людини у поліцейській діяльності – Юрій Сніберко.

На Хмельниччині існують омбудсмени. Тільки про них мало знають - фото 1

Дане управління працює на базі ГУ Національної поліції в Хмельницькій області, підпорядковується тільки "Київу". Головним завданням даного управління є забезпечення прав людини в Хмельницькій області при затриманні, заради попередження дій які пов'язані з насильним утриманням громадянина, застосуванням фізичної сили та інших порушень. Якщо в процесі затримання громадянина були вчинені такі дії, ситуація документується у формі скарги, та направляється в київське відділення управління. Там аналізують ситуацію і при потребі організовують службове розслідування на місті. Так, як це новостворений орган, то про омбудсменів на Хмельниччині майже не знають і "роботою" вони не обтяжені. За час роботи даного управління, за словами представника, його працівниками не було зафіксовано жодної подібної скарги.

Директор Центру з надання безоплатної вторинної допомоги Наталія Стьопіна розповіла про те, що жоден затриманий правозахисниками порушник не лишається без адвоката. "Після затримання, працівник поліції телефонує до нас та повідомляє прізвище затриманого, контактні дані, час та причину затримання. Отримавши таку інформацію ми зв'язуємося з адвокатом та передаємо всі дані. На пошук правозахисника можна витратити не більше ніж одну годину", - розповідає Наталья Стьопіна. Затримані мають можливість найняти свого адвокати.Такою послугою користуються приблизно 10-15% відсотків затриманих.

Центр надання вторинної безоплатної правової допомоги уклав контракти з 93 адвокатами Пані Стьопіна розповіла, що на Хмельниччині працює чотири міські центри та ще 16 бюро, де надаються правові послуги. У даних центрах проконсультуватись та отримати юридичну допомогу можуть всі особи незалежно від матеріального стану, для цього працівники бюро виїжджають в сільську місцевість, розсилають просвітницькі листи, проводять скайп- та телефонні консультації. При потребі через дані бюро можна отримати доступ до відкритих державних реєстрів.

Заступник начальника СУ ГУНП у Хмельницькій області Сергій Кушнір розповів що за 10 місяців цього року слідчими було затримано 174 особи, 163 з яких за важкі та особливо важкі злочини. Про всі затримання було повідомлено в центр правової допомоги.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme