В Летичеві в'єтнамські поросята захворіли на "африканку"

В області провели розслідування щодо випадків загибелі свиней в одному з домогосподарств Летичева

В Летичеві в'єтнамські поросята захворіл…

В ході розслідування  ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області встановлено, що захворіли першими поросята в'єтнамської породи, повідомляє Depo.Хмельницький.

В приватному господарстві утримувалось 12 голів свиней, з них 5 в’єтнамскої породи, великої білої породи – 6.

"Мешканці будинку не працюють, гості в будинок не приїздили, корма для тварин не завозились і не мінялись. Для годівлі поросят використовувались зерно, буряки, люцерна, гарбузи, які збирались на полі. Поросята оброблялись проти гельмінтів. Обробка проти щурів в дворогосподарстві не проводилась. Щеплення свиней не проводилось. Дворогосподарство розташоване на відстані близько 20 м від продовольчого ринку," – інформують на сайті облдержадміністрації.

Спочатку в’єтнамські поросята захворіли з ознаками підвищеної температури тіла до 41,8°С,  хиткої ходи.  Лікування антибіотиками  давало короткочасне зниження температури, але бажаних результатів не принесло. Зрештою загинули 7 поросят.

За результатів досліджень у патматеріалі від однієї свині, виділено ДНК вірусу африканської чуми свиней.

На

Відтак, епізоотичним осередком оголошено дворогосподарство, де утримувалася заражена тварина. В осередку безкровним методом умертвили 4 свиней, які були спалені на худобомогильнику. В дворогосподарстві проведено демонтаж дерев’яних конструкції, дезінфекцію.

Зоною захисту, яка безпосередньо межує з епізоотичним осередком (не менше 3 км), встановлено територію смт. Летичів. Згідно попередніх даних поголів’я свиней  в зоні захисту нараховує 120 гол. Наразі проводяться подвірні обходи, клінічні огляди та перепис поголів’я.

Свиногосподарств в даній зоні немає. На межі зони наразі виставлено 6 ветеринарно-поліцейських постів, в складі яких є спеціалісти ветеринарної медицини, ДСНС, національної поліції.

На

В зону нагляду, яка оточує межі зони захисту від епізоотичного осередку в радіусі не менше 20 км, входять 43 села Летичівського району, 18 – Деражнянського та 9 Старосинявського.

В зоні нагляду нараховується 4762 свиней в приватному секторі та 3 свиногосподарства - 5030 голів.

Нагадаємо, у Летичеві зафіксували спалах африканської чуми свиней. Селище обгородили санітарними блокпостами і провадять заходи щодо знезараження і дезинфекції.

Цієї весни серйозний спалах АЧС зафіксували на Дунаєвеччині.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme