Корнійчук в "золотій" серединці рейтингу губернаторів

Голова Хмельницької облдержадміністрації посідає 12 місце в "турнірній" таблиці очільників регіонів

Корнійчук в "золотій" серединці рейтингу…

Підсумки минулого року, як і рейтинги губернаторів, що склала "Деловая Столица", можуть змалювати певну перспективу на рік поточний, повідомляє Depo.Хмельницький.

Минулорічні успіхи за багатьма показниками можуть швидко зійти нанівець, якщо в регіоні низькі обсяги капіталовкладень, не спостерігається припливу іноземних інвестицій, падають темпи будівельних робіт та обсяги експорту. І навпаки, можна очікувати, що допущені провали будуть подолані, якщо губернатори подбали про створення нових стимулів і можливостей для розвитку економіки, намагаються допомогти підприємствам, особливо тим, що були зав'язані на Росію, знайти нових замовників за кордоном і в Україні.

Посередині рейтингу - голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук (-3 бали). Його найбільший успіх - найнижчий рівень заборгованості із зарплати: всього 9,15 грн на одного працівника за станом на 1 січня 2017 р, обсяг боргу вдалося знизити втричі.

Серед інших досягнень - шосте місце за обсягом освоєних капітальних інвестицій на душу населення і за загальною площею прийнятого в експлуатацію житла на тисячу жителів.

Але є і цілий ряд провалів. Хмельниччина входить в двійку регіонів з найгіршою динамікою експорту (падіння на 21,3%), найменшим припливом прямих іноземних інвестицій на душу населення і найбільшим процентним відношенням працівників в неоплачуваних відпустках. Також область займає третє місце знизу за динамікою чисельності штатних працівників і п'яте знизу - зао динамікою реальної зарплати.

Порівнюються показники 23 мирних регіонів (без окупованого Криму і наполовину окупованого Донбасу) за 24 суспільно-значущими критеріям. Всі цифри - з відомостей Держстату та його територіальних органів.

Загальна картина в 2016 р вийшла помітно оптимістичнішою, ніж в 2015-му. Наприклад, реальна зарплата (за вирахуванням тієї суми, яку з'їла інфляція) зросла у всіх без винятку регіонах (а в 2015 р - ні в одному). Обороти роздрібної торгівлі в порівнянних цінах (показник, сильно корелює з платоспроможністю населення) зросли у всіх мирних регіонах, крім одного (а в 2015 р - ніде).

Промисловий спад спостерігався тільки в семи регіонах (в 2015 р - у всіх, крім трьох). Обсяги будівельної продукції скоротилися тільки в чотирьох регіонах (в 2015 р - у всіх, крім дев'яти). Сільгосп-виробництво впало тільки в двох областях (в 2015 р - у всіх, крім п'яти). Обсяги експорту зросли в дев'яти мирних регіонах (в 2015 р - тільки в одному).

Однак це не означає автоматично, що в нинішньому році картина буде кращою. Багато торішніх успіхів пояснюються якраз провальними результатами 2015, який послужив зручною базою для порівняння. Але в 2017 р доведеться порівнювати вже з більш високими показниками 2016. Відтак, не всім губернаторам вдасться перевершити, або хоча б повторити торішні досягнення. Тому можна очікувати, що в новому році склад лідерів зміниться, - як, втім, і відстаючих.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme