Кілька порад, щоб спокійно заснути в спеку

Задушливі ночі можна пережити, якщо вдатися до порад

Кілька порад, щоб спокійно заснути в спе…

Щоб уникнути  труднощів зі сном в виснажливу спеку, варто скористатися кількома порадами, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на АМН.

Через літню спеку спати вночі важко практично кожному.

Однак, є поради, які зроблять ваші ночі безтурботними, і ви зможете заснути набагато швидше.

1. Вибирайте правильну тканину. Про ковдри з сатину, поліестеру і шовку варто забути до самої зими. Влітку краще вкривати себе більш  "дихаючою" тканиною. Ідеально підійде бавовна.

2. Використовуйте морозильну камеру. Якщо зовсім не під силу й стовпчик термометра піднявся вище 30 градусів, спробуйте покласти простирадло, на якому збираєтеся спати, в морозилку хвилин на 15. Лежати на ньому в жарку ніч буде дуже приємно: цієї прохолоди як раз вистачить, щоб комфортно заснути.

3. Згадайте про таку штуку, як грілка. Влітку грілку можна перетворити в крижану подушку: наповніть її водою, а потім покладіть в холодильник. Коли вода в ній досить охолоне, покладіть грілку собі під матрац. Так спеку переносити набагато легше.

4. Дістаньте з комори старий добрий вентилятор. Поставте вентилятор перед вікном налаштуйте його так, щоб лопаті рухалися проти годинникової стрілки. Гаряче повітря буде не просто гуляти по кімнаті, а йти на вулицю. Також можна спробувати поставити два вентилятора біля вікна, один навпроти одного. Потоки повітря будудуть перетинатися і рятувати вас від спеки.

5. Лід вам знадобиться. Наповніть невелику тарілку льодом і поставте її напроти вентилятора. Не включайте його на повну потужність, нехай це буде прохолодний легкий вітерець.

6. Спробуйте єгипетський метод. Змочіть холодною водою простирадло, потім викрутіть його (воно повинне бути вологим, а не мокрим наскрізь) і використовуйте як покривало. Це збереже ваше тіло в прохолоді. Єдине — накрийте матрац сухими рушниками або додатковим простирадлом, щоб не намокнути.

7. Не спіть абсолютно голим. Спіть у чомусь легкому і "дихаючому". Наприклад в одязі з бавовни. Так ваш піт не залишиться на тілі і ви не будете відчувати дискомфорт.

8. Не забувайте про компреси. Використовуйте холодні компреси, щоб охолодитися. Покладіть їх на шию, щиколотки, зап'ястя і під коліна. Але сильно не захоплюйтеся.

9. Спіть поодинці. Ми розуміємо, що ваш партнер буде не в захваті від цієї поради, але що робити. Справа в тому, що в спеку краще спати одному. Два тіла виробляють більше тепла, а ваше завдання зараз — якраз мінімізувати його кількість.

10. Пийте воду. Випийте перед сном води. Якщо вночі ви будете рясно потіти, до ранку ваш організм може бути сильно зневоднений. 

11. Приймайте душ. Перед сном прийміть прохолодний душ. Ви змиєте з себе весь піт, що назбирався за день, та й просто відчуєте себе краще. Десять—двадцять хвилин після прийняття душу ви будете відчувати приємну прохолоду, яка допоможе заснути.

12. Вимикайте світло. Працюють лампочки — це також джерело тепла. Вимикайте світло якомога раніше, а не безпосередньо перед тим, як збираєтеся заснути.

13. Спіть на підлозі. Намагайтеся розташувати своє спальне місце якомога нижче до підлоги. Якщо ви живете в двоповерховому будинку, то перебирайтесь на перший поверх. Штука в тому, що чим ближче до землі, тим ефективніше проходить ваша боротьба зі спекою: гаряче повітря збирається нагорі.

14. Правильно вибирайте позу для сну. Якщо ви спите один, то намагайтеся, щоб ваші руки і ноги не торкалися один одного. 

15. Контролюйте температуру тіла. Перед сном опустіть ноги в миску з холодною водою. Так ви зможете контролювати температуру всього вашого тіла. Залиште якусь ємність з водою біля ліжка, щоб під час спекотної або задушливої ночі мати можливість повторити таку процедуру.

16. Їжте менше м'яса. Під час спеки намагайтеся їсти більше фруктів і овочів. Від вживання м'яса тіло виробляє багато тепла, тому влітку при можливості краще замінити деякі м'ясні страви на щось легке. 

17. Спіть на балконі. Якщо у вас є балкон, власний дворик (ви живете в будинку) або можливість вийти на дах, то можете спробувати поспати там: зовні все-таки не настільки спекотно, як всередині.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme