Хмельницький

Хмельницькі депутати просять парламент удосконалити "закон Савченко"

Хмельницька облрада просить Верховну Раду удосконалити порядок застосування “закону Савченко”

29 липня 2016, 08:50

Хмельницькі депутати просять парламент удосконалити "закон Савченко"

Депутати Хмельницької облради прийняли звернення до Верховної ради України стосовно удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання, передає Depo.Хмельницький.

"Так званий "закон Савченко", був прийнятий з метою гуманізації та приведення наших кримінально-процесуальних норм до європейських. Проте, закон створив нерівні умови для засуджених – той, хто співпрацював зі слідством, може відбувати покарання довше, ніж рецидивіст, який уникав такого співробітництва і засуджений за більш тяжкий злочин. Крім того, заможні особи, що знаходяться під слідством, зможуть дозволити собі дорогих адвокатів, які будуть навмисне затягувати слідство", - йдеться у зверненні до нардепів.

Серед можливих варіантів удосконалення порядку застосування "закону Савченко" депутати Хмельниччини пропонують внести зміни до частини 5 статті 72 Кримінального кодексу України, зазначивши окремим абзацом: "встановлені в частині п'ятій цієї статті правила співвідношення видів покарань не поширюється на осіб, засуджених за тяжкі або особливо тяжкі злочини або осіб, котрі підозрюються у вчиненні таких злочинів".

Нагадаємо, у Хмельницькій області під "закон Савченко" майже дві тисячі ув’язнених.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та Фейсбук.

Loading...