Хмельницький

Гереги потроху стають до когорти найбільших латифундистів України

Подружжя будівельних рітейлерів придбало ТОВ "Вінницька аграрно-промислова група"

14 серпня 2016, 18:49

Гереги потроху стають до когорти найбільших латифундистів України

Олександ та Людмила Гереги уклали аграрну угоду на суму 30 млн. дол. США, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на ubr.ua.

Аграрний бізнес все більше цікавить подружжя будівельних рітейлерів. А липнева угода Герег є однією з найбільших аграрних угод сезону в Україні.

По-суті, покупцями стали Олександр та Галина Гереги, власники мережі будівельно-господарських гіпермаркетів "Епіцентр К".

Відтепер 80% "Вінницької аграрно-промислової групи" належить компанії "Епіцентр К". Сума угоди не була оголошена. Але з урахуванням масштабів компанії з земельним банком в 50 тис. га (на території 13 районів Вінницької та одного району Хмельницької області), 4 елеватори на 250 тис. тонн зерна і майже 200 одиницями імпортної сільгосптехніки, її можна оцінити на рівні $30 млн.

"Вінницька аграрно-промислова група" перебуває на 32-му місці в рейтингу найбільших землекористувачів України.

Нагадаємо, з початку року в Україні це друга за "дорожнечею" покупка.

Перше місце поки займає аграрний холдинг Kernel Андрія Веревського, який на початку року домовився про купівлю в Укргазбанку за $96 млн права вимоги на олійноекстракційний завод "Еллада", що належав групі "Креатив".

Гереги потроху стають до когорти найбільших латифундистів України - фото 1

До слова, нещодавно на батьківщині Олександра Гереги, в місті Городок Хмельницької області, заснована компанія "Агрохолдинг 2012", яку записали на Ірину Лутковську - довіренау особа основного власника "Епіцентру" і члена його громадської організації та політсили місцевого рівня "За конкретні справи".

Зазначена компанія стала активно укладати з аграріями свого регіону договори оренди земельних паїв. Причому, компанія пропонує селянам розривати договори з нинішніми орендарями, обіцяючи їм високі відсотки. Це спровокувало гучний конфлікт на регіональному рівні.

Тепер, схоже, Гереги вирішили змінити тактику і освоїтися в сусідній Вінницькій області.

Читайте також: Найбагатшим з нардепів від Хмельниччини є Герега

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та Фейсбук

Loading...
Loading...