Студент з Хмельниччини перевів енергію дощу в електрику

Винахідник навіть сконструював відпровідний прилад для переробки

Студент з Хмельниччини перевів енергію д…

18-річний студент Київського політехнічного інституту Денис Смішний придумав і сконструював установку із 60% ККД пристрою, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на ecotown.com.ua.

ККД – 60%, що є доволі хорошим показником для альтернативних джерел енергії.

“У звичайному магазині радіоприладів купив п’єзоелементи, але ті, що використовують для ультразвукових досліджень. За розміром вони схожі на 5-копієчну монету. Спаяв кілька таких елементів, розташував їх, як сонячні батареї. Тоді приєднав до схеми, що трансформує отримувану напругу, а потім до батареї, де ця енергія накопичується,” - розповідає винахідник.

Ефективність приладу залежить від розміру дощових крапель, тривалості та інтенсивності дощу.

В штучних - лаболаторних умовах, за словами Дениса, коли можна регулювати кількість і розмір “дощу”, потрібний результат досягається швидше. Але й під час природної зливи моя установка також досить ефективна. Вартість такого приладу приблизно 200-300 гривень.

“Зібрану енергію можна зберігати в батареях, щоб потім заряджати мобілку, ліхтарика тощо. Взагалі, цей винахід не може замінити традиційного способу продукування електрики, але підходить як резервне джерело. – говорить про використання в побуті свого винаходу Денис Смішний. - Однак для нашої місцевості він не дуже підходить, бо великі дощі в нас трапляються не часто. Використання таких установок було б ефективним у горах, або в регіонах з підвищеним рівнем опадів (наприклад у районі Амазонки). Тому я хотів би вдосконалити свій пристрій, щоб пристосувати його саме для нашої широти.”

Відтак, планує модернізувати установку, щоб на одній площині були п’єзоелементи, що даватимуть енергію від дощу, а знизу, на іншій площині, розмістити сонячні батареї.

Юний винахідник переконаний, що така комбінована установка може бути значно ефективнішою, адже вона пристосовуватиметься під погодні умови. І збирається розробити її вже через рік.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme