UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Дві малі планети вирахувала команда українських астрономів, заснована шепетівчанином і рівнянином

Команда Street Astronomy відкрила два астероїди, які увійшли до бази Центра малих планет

Дві малі планети вирахувала команда укра…

Впродовж зимової кампанії, організованої International Asteroid Search Collaboration, українська команда Street Astronomy, яка заснована шепетівчанином Юлієм Лавренко та рівнянином Вадим Мулявка, знайшла 11 нових об'єктів, два з них були підтверджені і занесені в базу Центра малих планет, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт міста Шепетівка.

До складу команди 2017 року увійшли: Вадим Мулявка, Олексій Семещук (Рівне), Сергій Плакса (Краматорськ), Андрій Катькалов і Володимир Сулим (Суми).

Обидва об'єкти були знайдені на зображеннях, зроблених 27 січня телескопом Pan-STARRS 1 в обсерваторії з кодом F51, Гаваї. Один з них був знайдений Володимиром Сулимом і позначений внутрішнім кодом UKR0024, другий - Вадимом Мулявкою, позначений кодом UKR0035.

Порядок обробки зображень попередньо обговорений в команді. Отже, будь-кому могли дістатись зображення з цими об'єктами. Після аналізу зображень відправили звіти з астрометрією і фотометрією, отриманими автоматично за допомогою програми Astrometrica. Згодом стало відомо, що об'єкти увійшли до попереднього списку відкриттів зі статусом preliminary (попередній) поряд з 9 іншими об'єктами, знайденими нашими колегами. Це означає, що ці об'єкти дійсно належать Сонячній системі і раніше не спостерігались.

Для того, щоб об'єкт отримав тимчасовий код і увійшов до бази Центра малих планет (MPC), необхідно декілька спостережень, інтервал між якими не буде перевищувати 2 – 3 доби.

Науковцям пощастило і одразу 2 об'єкти вченим вдалось спостерігати з обсерваторії F51 і декількох інших.

22 березня від IASC прийшов лист зі списком підтверджених об'єктів. Із 814 нових об'єктів, знайдених впродовж кампанії усіма командами, 17 отримали статус provisional (тимчасовий) і з'явились у базі MPC. Два з них закріплені за Україною.

UKR0024 отримав тимчасовий код 2017 BB95, а UKR0035 – 2017 BA95. Обидва об'єкти є астероїдами головного поясу, тобто розташовані між орбітами Марса і Юпітера. Вони схожі за фізичними характеристиками: період їх обертання приблизно 3,5 роки, відстань до Сонця коливається від 1,9 до 2,8 астрономічних одиниць. Мають невеликий нахил до площини Сонячної системи: 3 - 7 градусів.

Наукові знахідки підтвердженні й команд із Аргентини, Китаю, Індії, Сполучених штатів, Польщі і Португалії.

До слова, кампанія організована таким чином, що учасники, які відкрили астероїд, у разі підтвердження мають можливість назвати його своїм ім'ям. Але для цього потрібно, щоб орбіта астероїда була уточнена на базі чисельних спостережень, зібраних щонайменше за 6 років. Тоді астероїд отримує постійне позначення і власну назву.

Раніше команді Street Astronomy вже вдавалось відкрити астероїд 2015 RV82.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme