Радониця, Проводи, Гробки. Коли поминати покійних і як правильно це робити

У поминальну неділю на кладовище зустрічається енергія живих і мертвих - небіжчики при вході на кладовище зустрічають своїх родичів

Радониця, Проводи, Гробки. Коли поминати…

Проводи, Гробки, а по-церковному - Радониця - це спеціально відведені в православному календарі дні, щоб побувати в місці, де покояться рідні та близькі люди, щоб розділити з ними радість Світлого Христового Воскресіння, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на obozrevatel.

 За церковним календарем поминання померлих після Пасхи завершується у вівторок другого тижня.

У вівторок другого тижня, тобто через тиждень після Великодня, у вівторок, настає так звана Радониця.
Але, за багаторічною традицією, і в зв'язку з практичною необхідністю, поминання на практиці здійснюється починаючи з суботи першого тижня, особливо якщо говорити про такі великі міста, як Київ, де багато кладовищ і на різних кладовищах можуть бути поховані померлі.

Йти на кладовище можна в будь-який з цих днів, починаючи з суботи, тому що субота - це загальний протягом усього року день поминання всіх покійних, з суботи аж до вівторка включно ми приходимо на проводи на могили своїх покійних і здійснюємо там молитву.

Також це можливість оцінити стан могили, приготуватися, прибрати її, і роздати милостиню, тому що традиційним у зв'язку з поминанням померлих є роздача милостині бідним грошима, також продуктами, зокрема пасками та крашанками.

Чого не потрібно робити
Не потрібно перетворювати поминання померлих на привід до пияцтва, або на якусь маївку.
Це не має бути привід для того, щоб випити спиртного і по суті вже й забути про те, для чого зібралися. І тому поминальну трапезу краще зробити не на могилі, а вдома після відвідин могил померлих.
Якщо це практично незручно і неможливо, то можна поминати і біля могил, але без вживання міцних спиртних напоїв. 

 Згадуючи померлих предків, не годиться називати небіжчиками, бо в ці дні "вони все чують, яка про них мова мовиться". Краще їх називати родичами , свояками та знайомими.
За тиждень до Проводів люди йдуть на цвинтар впорядковувати могили, сіяти квіти, садити калину та інші дерева.

 У Поминальну неділю не можна копати город. 

 Біднякам, які збирають пасхальні яйця, паски і цукерки на могилах, необхідно прочитати молитву за небіжчика, інакше він буде приходити до них у снах.

Біля могили треба прочитати "Отче наш", можна тричі поцілувати хрест чи пам'ятник. Коли йдете з кладовища, зверніться до небіжчикам подумки: "Нам нехай здоровиться, а вам легко лежиться", "Вам Царства Божого , а нам - до вас не поспішати".
У поминальну неділю на кладовище зустрічається енергія живих і мертвих, небіжчики при вході на кладовище "зустрічають" своїх родичів.

 Щоб уберегтися від неприємностей, треба входити на кладовищі через ворота. На вході тричі перехрестіться. Виходячи зробіть те ж, повернувшись обличчям до могил. Знак хреста - це повага до мертвих і в той же час оберіг від нечистого. 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme