Низький рівень добробуту заважає українцям почуватися європейцями

Так думає 73% тих, хто взяв участь в дослідженні щодо ідентичності громадян України в нових умовах

Низький рівень добробуту заважає українц…

Більшість (63%) громадян не відчувають себе європейцями - такі результати соціологічного аналізу Ідентичність громадян України в нових умовах: стан, тенденції, регіональні особливості, проведеного Центром Разумкова, повідомляє Depo.Хмельницький.

Низький рівень добробуту заважає українцям почуватися європейцями - фото 1

Відчувають себе європейцями 29%. Не визначилися – 9%. Серед тих, хто не відчуває себе європейцем, головною причиною цього називають низький рівень добробуту – 73% опитаних. На другому місці – соціально-культурні умови життя (46%). Чинники культурно-духовного характеру відзначають менші частки респондентів: мовні бар’єри – 36%; “неєвропейську” свідомість – 33%; низький рівень культури, освіти – 29%, відчуття себе представником іншої культури – 16%, релігійну належність – 4,7%.

У 2006р. не відчували себе європейцями 68% респондентів, відчували – 27%. Не визначилися – 6%. Серед тих, хто не вважає себе європейцями, більшість так само називали соціально-економічні причини: низький рівень добробуту (73%), соціально- культурні умови життя (39%). Отже число тих, хто не відчуває себе європейцями, дещо зменшилося, частка “європейців” – зросла.

Низький рівень добробуту заважає українцям почуватися європейцями - фото 2

Ієрархія причин, через які більшість опитаних не відчувають себе європейцями, суттєво не змінилася: на першому плані – проблеми соціально-економічного характеру.

Водночас, зросла значущість таких чинників, як мовні бар’єри, відчуття себе представником іншої культури, “неєвропейська” свідомість. Останні зміни могли бути похідними від різного роду впливів – від більшої особистої обізнаності про Європу та зростання самоусвідомлення українців як нації, до впливу міфів російської пропаганди про “цивілізаційну окремішність єдиного російського народу, складовою частиною якого є українці”. Вплив чинників матеріального характеру як головної перешкоди відзначають жителі всіх регіонів України, загалом ієрархія причин всюди є подібною.

Водночас, на Донбасі є значно вищою, ніж в інших регіонах, у т.ч. удвічі більшою, ніж на Сході та Півдні, частка респондентів, які називають в якості причин власної “неєвропейськості” відчуття себе представником іншої культури (31%). Це корелює з даними про віднесення громадянами себе до культурної традиції, за якими загалом 34% жителів Донбасу визначили себе представниками радянської і російської традицій.

Отже, для багатьох жителів Донбасу залишається актуальним відчуття певної культурної відчуженості як від Європи, так і від решти території України.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme