На Хмельниччині знайшлося аж два шедеври світового рівня

З-поміж 50 національних шедевральних куточків визначили й парочку з області

На Хмельниччині знайшлося аж два шедеври…

Кам'янецька фортеця та парк ім.Чекмана, що у Хмельницькому, визнали на сайті ua.igotoworld, повідомляє Depo.Хмельницький.

50 національних шедеврів світового рівня, які варто самому поїхати, тим більше – показати іноземним гостям, визначили на Україні.

Що ж стосується Хмельниччини, то тут найшли лише два вартих уваги об'єкти. Тут – історія, архітектура, природа, сакральні пам'ятки, урбаністична культура. Обирали за принципом – обласний центр і регіональна цікавинка.

На Хмельниччині знайшлося аж два шедеври світового рівня - фото 1

Парк ім.Чекмана у Хмельницькому – місце для відпочинку від цивілізації та дитячих розваг. Він розташований на правому березі Бузького водосховища. Його площа - 140 га, де зростає більше 30 видів дерев та чагарників, впорядкована мережа природних і штучних каналів.

При вході в парк є алея скульптур, на території парку розміщено літній театр, музична естрада, танцювальний майданчик, павільйони, атракціони, спортивні і дитячі майданчики, міні зоопарк, місця для відпочинку. Перші насадження з'явилися в 1947–1948 роках, впорядкування розпочалося з 1949 року. Спочатку парк називався Комсомольським, в 1967 - перейменований на честь 50-річчя Жовтня. У 1993 отримав назву "Центральний міський парку культури та відпочинку імені 500-річчя м. Хмельницького". Того ж року парку надали статус пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення.

У 2008 році парк перейменовано на "Парк культури і відпочинку імені Михайла Чекмана" для увічнення пам'яті Михайла Чекмана, колишнього мера Хмельницького, який трагічно загинув.

На Хмельниччині знайшлося аж два шедеври світового рівня - фото 2

І, безумовно, Кам'янець-Подільська фортеця, з неймовірною архітектурою і легендарним минулим.

Відома вона з XIV століття як частина оборонної системи міста Кам'янець, колишньої столиці Подільського князівства XIV–XV ст., Подільського воєводства XV–XVIII ст., а далі Подільської губернії (1793–1924 pp.). Є складовою частиною Національного історико-архітектурного заповідника "Кам'янець", що належить до "Семи чудес України". Острів, на якому розташованая фортеця, оточений каньйоном. Каньйоном протікає річка Смотрич, яка своєю течією утворює петлю — обтікає навкруги високої гори і, не доходячи до свого річища на кілька метрів, повертає і тече далі. У тім місці, де Смотрич, обійшовши острів, утворює зі своїм річищем петлю, стоїть на розі, що утворюється двома ярами, Кам'янецький замок. З'єднується він з містом вузенькою смугою скелі, на якій збудований Замковий міст.

Тут просто безліч пам'яток, ще більше цікавинок і дивовивж природи.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme