Молоко на Хмельниччині наразі одне з найдешевших

Вартість молочних продуктів зростає і така тенденція зберігатиметься

Молоко на Хмельниччині наразі одне з най…

Ціни на сировинному ринок молока продовжують розвиватись у підвищеному тренді, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Асоціацію виробників молока.

На Хмельниччині молоко є чи не найдешевшим у порівнянні з іншими регіонами, та не кожного ґатунку.

За минулий тиждень молоко екстра ґатунку подорожчало на 6,2% і станом на 1 листопада коштувало 7,21 грн за кг. Найвищу ціну за нього платили у Херсонській області - 8,30 грн/кг, а найнижчу - у Запорізькій - 7,40 грн.

Середня ціна за один кілограм молока вищого ґатунку склала 7,20 грн - на 4,8% вище встановленої на попередньому тижні. Максимальну ціну за цей продукт платили в Полтавській області  - 8,13 грн за кг, а найнижчу в Хмельницькій - 6,40 грн за кг.

Ціна на молоко першого ґатунку зросла за минулий тиждень на 2,5% - до 6,89 грн за кг. Максимальну ціну за цю сировину платили у Тернопільській області -  7,50 грн за кг, а найнижчу - у Вінницькій - 6,20 грн за кг.

Середні роздрібні ціни на молочні продукти також не стояли на місці. Так, молоко пастеризоване 2,5% жирності (плівка) подорожчало на 30 коп. - до 18,50 грн за кг. Середня ціна на кефір зросла на 20 коп. - до 20 грн за кг, масло селянське - на 4 грн (120,5 грн за кг). Сир "Російський" не змінився у ціні.

За словами експертів, зростанню цін на молоко і молочні продукти сприяла низка раніше сформованих факторів, що і зараз продовжують тримати їх "в тонусі". Виробництво молока надалі знижується через скорочення поголів’я ВРХ та фактор сезонності.

З грудня селяни переводять корів на сухостій, це ще більше знизить надходження молока від населення і посилить дефіцит на ринку. Переробники вже зараз відчувають нестачу сировини, що призводить до її здороження.

Собівартість продукції зростає і також слугує однією з причин підвищення цін.

Позитивний тренд на світовому ринку заохочує українських переробників експортувати продукцію і призводить до росту цін на внутрішньому ринку. Як наслідок, експортні ціни на українські молочні продукти будуть рости й надалі.

 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme