Чого хмельничанам не можна робити на Великдень

Головне церковне свято потрібно провести у добрі та спокої

Чого хмельничанам не можна робити на Вел…

Кожен віруючий повинен знати, чого не можна робити на Великдень і як взагалі його зустрічати за правилами, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Порадимо.

Готуватися до свята починають за сорок днів до його настання. В першу чергу люди налаштовуються на відмову від всіх мирських задоволень, вживання тваринної їжі та алкогольних напоїв. Крім цього, віруюча людина має уникати сварок, образ, помсти та інших проявів людської вдачі.

У період великого посту не можна влаштовувати цивільні весілля і вінчатися в церкві. Бажано утриматися, за опопільною згодою, від подружніх стосунків між чоловіком і дружиною.

Свято Воскресіння Господнього — це день добра, світла і спокою. Дії усіх людей повинні бути спрямовані на гармонізацію всього довкола. У старовину на Великдень намагалися зробити якомога більше добрих справ, до прикладу, нагодувати безпритульних.

До нинішніх часів збереглася традиція зустрічати і проводити великодню неділю в колі близьких. Після всеношної або з ранку після пробудження і читання ранкової молитви, всі члени сім’ї їдять освячені паски, сирну паску і фарбовані яєчка, які готуються заздалегідь.

Крихти й очищення, що залишилися після такого сніданку, не можна викидати у смітник. Їх віддають пташкам або кладуть під дерево на вулиці. Або можна віднести залишки святої їжі в церкву — там знають, що з нею робити.

Всіх, хто зустрічається на Великдень, вітають словами "Христос воскрес" і триразово обмінюються поцілунками у щоку.

В цей день і всю наступний тиждень прийнято ходити один до одного в гості, запрошувати родичів і друзів до себе. Можна організовувати застілля, але все має бути в міру.

Категорично забороняється на Великдень з’ясовувати стосунки, сваритися, карати дітей, обмовляти, говорити лихе і бути в поганому настрої. Необхідно випромінювати радість для всіх оточуючих і самого себе, вірити в світле майбутнє і благодатну любов Бога до світу людського.

Ті люди, які в цей день змушені працювати, зобов’язані виконувати свою справу на совість, а не впадати в смуток від посадових обов’язків. Якщо є домашні справи у вигляді брудного посуду, мити її не забороняється, але навмисно влаштовувати генеральне прибирання саме у Великдень не можна.

Можна також виконувати роботу з догляду за свійською худобою, малими дітьми і хворими або літніми людьми. Митися можна напередодні, але не в саме свято.

Походи на кладовища в цей день - традиція не зовсім правильна, оскільки організація панахид і поминань у подібне свято заборонена. Відвідати покійних родичів можна у Батьківські суботи, які бувають до Великодня і через тиждень після, а також по кілька разів впродовж усього року.

У Світле Христове Воскресіння бажано ще день утриматися від плотських стосунків в знак духовно-тілесної чистоти і поваги до свята.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme