Бережливе ставлення до води може на 30% зменшити її споживання

Чималі суми в квитанціях додатково мотивують раціональніше використовувати воду

Бережливе ставлення до води може на 30%…

Чи не найголовнішим чинником контролю і заодно економії води, а разом з нею і грошей, є встановленні лічильники, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на 24канал.

"Без них ви платитимете в 3 рази більше," – переконує експерт зі сталого домогосподарства Галина Гупан.

Бережливе ставлення до води може на 30% зменшити її споживання - фото 1

Душ. Приймаючи душ 5 хвилин, ви витрачаєте до 50 л води. А для того, щоб наповнити ванну, необхідно до 200 л.

Зливний бачок в туалеті. Підіть на маленьку хитрість: наповніть водою літрову пляшку і помістіть її в бачок. Вона не спливатиме й витіснятиме один літр води, а стандартний об’єм бачка – 6-8 літрів і ви навіть не відчуєте різницю ефективності зливу. Але кожного разу уже буде на літр менше.

Мило. Як ми використовуємо мило? Декілька разів натискаємо, його стає багато і ми відповідно витрачаємо більше води, щоб його змити. А можна використовувати звичайний піноутворювач: в пляшечку залити воду й вже утворилася піна. Так ви використовуватимете рідини у три-чотири рази менше і води для змивання також менше.

Аератори. Або як їх ще називають "мінімайзери потоку", здатні обмежити потік води без будь-якого зниження тиску струменя в крані. Якщо такі "мінімайзери" встановлені – то можна зменшити від 15 до 30% об'єму води, що витікає кожної хвилини з відкритого крану.

Посуд. Щоб намилити, а потім змити одну тарілку – йде приблизно 1 літр води. Не кажучи про те, що аби повністю змити миючий засіб з посуду, мікробіологи радять упродовж двох хвилин тримати її під проточною водою. Тому краще мити содою, гірчицею чи органічними замінниками.

Чищення зубів. Вимикайте воду, поки чистите зуби. А чоловіки – під час гоління. З повністю відкритого крану щохвилини витікають 15 літрів води. Таким чином, ви заощадите 900 літрів води на місяць на кожну людину.

Посудомийні машини. Їх, а також пральні машини, краще купуувати енергозберігаючого класу А. Якщо при використанні завантажувати їх повністю, то можна заощадити до 600 літрів води в тиждень.

Сантехніка. Стежте за станом сантехніки та вчасно її ремонтуйте. З крану, що протікає, щомісяця виливаються сотні та тисячі літрів води. Це дорівнює кільком ваннам.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme