"П'ять секунд, п'ять днів", або Де та пружина, яка штовхає людей на боротьбу

Хмельницький став першим містом, що побачило нову книгу Євгена Положія "П'ять секунд, п'ять днів"

"П'ять секунд, п'ять днів", або Де та пр…

Він написав "Йоловайськ" і тепер тут, на Хмельниччині сам вперше в руки взяв своє друге дітище - " П'ять секунд, п'ять днів".

"Я вперше в Хмельницькому, ніколи не був, але вже бачу що місто гарне, гарні люди і теплі зустрічі. Хмельничанам пощастило вони вперше побачили цю книжку, я сам її тримаю в руках в перший раз".

І, хоча, автор не був в захваті від якості друкарського паперу та оформлення обкладинки, ті історії які там написані торкнули за живе серце кожного. Новий роман Євгена Положія " про війну, про боротьбу, про справедливість".

"Ця книжка про ту пружину справедливості, жагу справедливості, яка штовхає людей на боротьбу за цю справедливість. Щось веде людину, хоча вона могла б уже і спокійно пожити, і покинути вже якусь боротьбу але – ні. Таких людей які боронять наші кордони на сході, які були на Майдані, так чи інакше щось штовхає, щоб боротися….за що? Це питання… ", розповідае автор.

"Йоловайськ" - це реальні подіі, розповіді про факти, після яких виникає більше питань, ніж відповідей.

П'ять секунд потрібно протриматися пораненому бійцю щоб вижити. "Рахуєш, до прикладу, один –сонце зійшло, два – хмарки на небі, три – дуже люблю свою дружину, і так дальше… І правильно джгут наклав – значить виживеш.  П’ять днів знадобиться іншому герою щоб з групою бійців вийти з оточення та залишитись живим.  П'ять років - це термін, на який обирають депутатів. Він дістався антигерою, який трошки воював, був добровольцем, повернувся з війни додому й там почав "царювати", землю у фермерів віджимати. За цей час бувший боєць-доброволець стає новим феодалом. А вічність дісталась лікарю із батальйону "Херсон" Владу Ковальову, який йде на війну також добровольцем. Сестра його запитує: "Владику, куди ти йдеш, що буде, як ти не повернешся, хто дітей твоїх догляне?". Відповідь була проста: " А знаєш, Черепахо, (ім'я героїні) ти не переймайся. Прийдуть люди і потурбуються про все." "Ні, це ти не розумієш, брате, зараз кожен за себе. Як ти загинеш, твої діти,твоя дружина будуть жебракувати." Влад приймає рішення йти і йде. На жаль, він гине, але на все життя дав сестрі своїй урок, бо люди таки прийшли та про все потурбувались.

Історія, яка стала основою для  написання "П'яти секунд" – історія з життя, одна з тої сотні, що автор почув та записав тоді, коли готувався "Йоловайськ". Але автор вирішив її відокремити.

"Мені хотілося б, щоб ця книга була останнью про війну, але, ні, "Йоловайськ" не про війну, а про любов. І, як не банально, про любов до Батьківщини, про кохання чоловіків та жінок, про любов до батьків та дітей. А "П'ять секунд" – про справедливість, про жагу справедливості. Війна закінчується, так завжди. І ця закінчиться. Через десять років, через двадцять… Через рік… Я не знаю, коли.  А жага справедливості, кохання не закінчується ніколи. Людина приходить на світ від кохання. Наші батьки любили одне одного, ми любим наших дружин, наших дітей. Тому кохання вічне, а війна закінчиться, а значить, переможе кохання, ми переможем."

Книжку видало видавництво "Фоліо". 176 сторінок про жагу до справедливості та кохання можна знайти на полицях книгарні "Є".

 

 

 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme