Як після застіль на Великдень не потрапити у лікарню

Лікарі-гастроентерологи у стані бойової готовності радять берегти здоров'я

Як після застіль на Великдень не потрапи…

Незважаючи на кризу, українські столи на Великдень завжди є щедрими, але людина, яка обмежувала себе у харчуванні, з посту повинна виходити поступово, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Ракурс.

Останнім часом все більше українців дотримуються посту перед Великоднем. Але поради лікарів-дієтологів стануть в нагоді не лише тим, хто постував, але всім, хто хоче зберегти своє здоров'я надовго. Тим більше, що вихідних цього року багато, є час у гості походити.

Під час посту, кажуть лікарі, організм звикає перетравлювати рослинну їжу, а не тваринний білок. Коли з'їсти багато жирної їжі, може відбутися скорочення жовчного міхура, якщо там є пісок чи каміння вони можуть почати рухатися. Це призведе до панкреатиту, сильних болей.

Отже, порада перша: намагайтеся їсти мало тваринної їжі. Для початку достатньо з'їсти одне яйце. Воно і допоможе організмові виробляти необхідні ферменти для перетравлювання тваринної їжі. Потім можна невеликим порціями їсти паску і м'ясне.

Порада друга: "доганяємося" рослинною їжею, яка є клітковиною, а об'єм, який заповнить шлунок і не дасть переїсти.

Пийте після застілля натуральні напої - чай з м'ятою, імбиром, киселі. Допоможуть перетравлювати їжу різноманітні спеції - м'ята, імбир, шавлія, базилік, а гострі приправи краще виключити.

Щодо алкоголю, то найкориснішим є червоне сухе вино. Під час посту організм не виробляє фермент, який розщеплює алкоголь (алкогольдегідрогеназа). Тому людина навіть після невеликої дози швидко сп'яніє. Якщо цього ферменту недостатньо, алкоголь діє як сильний токсикант для мозку та печінки.

Що стосується порцій, то ваша порція м'яса (краще тушковане, варене, запечене) — це розмір вашої долоні, але його не потрібно вживати щодня, а краще замінити на птицю. Порція круп — розмір вашого кулака, а для чоловіків, які багато працюють, — два кулаки. Дуже важливим є вживання великої кількості овочей, фруктів, ягід, адже клітковина, яку вони містять, є поживним середовищем для корисної мікрофлори. Для здорового балансу просто необхідно вживати також кисломолочні продукти

Йдіть на зелений колір - віддавайте перевагу зеленій їжі! Дуже корисні кропива, черемша, петрушка, зелений салат. Вживайте натуральну їжу, те, що дає природа. І не заправляйте салати майонезом, віддайте перевагу олії, додавши трошки лимонного соку чи йогурту.

Піст – це не лише очищення душі та тіла, а й гарна можливість налаштувати свій організм на здорові рейки харчування.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme