У Хмельницькому показують "Крізь ілюзії" права людини

Розпочався ХІІІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

У Хмельницькому показують "Крізь ілюзії"…

До Хмельницького прибуло мандрівне кіно, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт фестивалю.

У Хмельницькому до кінця листопада демонструватимуть кінострічки в рамках ХІІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини.

Без вигаданого сценарію та акторів - лише реальні долі людей. Цьогоріч найкращі документальні фільми побачать жителі понад 250 міст України.

З початку жовтня до кінця грудня ці життєві історії мандрують Україною - така тривалість Docudays UA.

"Крізь ілюзії" - центральна тема фестивалю. Адже, за словами організаторів, нині країни, народи, в тому числі і українці, позбуваються своїх химер.

Фестиваль – аполітичний та не має комерційної складової. Всі сеанси безкоштовні.

Всі стрічки - це потужні історії про активізм, реабілітацію після війни, несприйняття іншості, бунтівний підхід до освіти і загалом більше сорока найкращих стрічок України та світу.

Традиційно покази та обговорення фільмів відбуватимуться в кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках, а також в установах пенітенціарної системи. Глядачі матимуть і нагоду поспілкуватися з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями.

Цьогоріч фестиваль пропонує насичену програму стрічок, які порушують питання спільні як для України, так і всього світу. Це історія про міграційні процеси в "Заробітчанському шляху" Олени Федюк та реабілітацію колишніх військових у фільмі "Про чоловіків та війну" Лоран Бекю-Ренар.

Історії про неприйняття іншості у стрічках "Звіть мене Маріанною" Кароліни Белявської й "Парк збоченців" Фріди Баркфорс та Лассе Баркфорс.

Фільми "Задириста горобка" Нанфу Вонг та "Жіноча "Солідарність" Марти Дзідо й Пьотра Шлівовського - з особливим поглядом на жіночий активізм за авторитарних режимів. 

Історія "дивної людини" та її відторгнення соціальним організмом - тонкий і філігранний фільм Дениса Клєблєєва "Дивні частинки".

І фільм про природу революції - стрічка Юрія Грицини "Varta 1. Львів. Україна" - приклад експериментальної документалістики, що демонструє пошуки нової кіномови серед молодих українських режисерів. 

Нове на фестивалі цього року – 9 короткометражок молодих українських режисерів, які були учасниками національного конкурсу DОCU/УКРАЇНА. Хтось із них живе та вчиться за кордоном, а в когось навіть немає профільної освіти. Одні гостро переживають політичні події, а інші глибоко занурюються у власний внутрішній світ. Є режисери, які ще вчаться, а є і призери міжнародних фестивалів. 

Також, Мандрівний фестиваль підготував особливі події. Це показ "Живої ватри" Остапа Костюка - мистецького документального фільму про життя вівчарів українських Карпат і долю традиційного ремесла на фоні змін. За останні два роки стрічка здобула низку призів на міжнародних кінофестивалях і презентувала світові сучасну українську документалістику.

 

Серед спецподій фестивалю - і турне документальних фільмів Циклу "Енциклопедія Майдану", який представлятиме його режисер Сергій Лисенко, а також герої стрічок. Десять короткометражних стрічок в "Енциклопедії Майдану" - це історії про волонтерів, військових медиків на сході країни, інформаційні битви та боротьбу з розчаруванням. 

Партнерами фестивалю в регіонах України є 51 провідна молодіжна, громадська та правозахисна організації та 205 кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA. 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme