Скоро всіх хмельничан зобов'яжуть проводити енергетичний аудит житла

До кінця 2016-го, як заявляє віце-прем'єр Геннадій Розенко, депутати повинні прийняти закон "Про енергетичну ефективність будівель"

Скоро всіх хмельничан зобов'яжуть провод…

У документі сказано: всі будівлі за рахунок власників повинні пройти енергетичний аудит, тобто розібратися, з-за чого будинку втрачає тепло, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Facenews".

Проводити аудит будуть експерти. Крім того, для окремих будівель доведеться оформити сертифікат енергетичної ефективності, а за порушення закону покладено штраф – від 3400 до 5100 гривень. 

Як відзначають експерти, якісно виконання энергоаудиту в багатоповерхівці може обійтися в 9,5 – 13 тисяч гривень. Вартість досліджень залежить від площі будинку і від того, яке обладнання використовує аудитор. Приблизна вартість енергоаудиту для багатоповерхівок:

до 100 квартир – 9.5 тис. гривень 

до 300 квартир – 12 тис. гривень

до 350 квартир – 13 тис. гривень

"Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 січня 2017 року", – йдеться в законопроекті.

У той же час утеплювати будинок без енергоаудиту – небезпечно. Як зазначає менеджер проектів ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк, це може призвести до того, що витрачені кошти так і не окупляться, або ж роботи доведеться зовсім переробляти. "Непоодинокі випадки, коли висотні будівлі утеплюються тонким пінопластом з порушенням технології монтажу, який на висоті від дощу і вітру відвалюється. Або коли утеплюється кілька квартир (так звану "клаптеву утеплення") замість того, щоб, наприклад, встановити в під'їзді енергозберігаючі вікна або встановити індивідуальний тепловий пункт, що як інвестиція принесе набагато більше ефекту економії енергії та грошей мешканців", – пояснює експерт.

Якісний енергоаудит може бути проведений за два - три тижні. Він складається з:

1. Огляду і перевірки об'єкта спеціальними професійними приладами (наприклад, тепловізором) – один - два дні в залежності від розмірів і складності об'єкта.

2. Збору та вивчення технічної документації по об'єкту – близько тижня.

3. Підготовки звіту про енергоаудит – це документ приблизно на 100 сторінок, який по суті є бізнес-планом по економії енергії.

З прийняттям закону ніхто не зможе продати або навіть здати в оренду квартиру без наявності сертифіката енергетичної ефективності квартири. Але й без цих дій за відсутність сертифіката штраф – від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів.

Цей закон обов'язковий. Всі повинні розуміти, що цей закон встановлює вимоги до кожної будівлі проводити енергетичний аудит і мати сертифікат енергетичної ефективності при певних обставинах.

До речі, економити енергоресурси може кожна родина незалежно від їх достатку. Для цього необхідно почати систематично раціонально і економно використовувати енергоресурси: замінити лампочки на енергозберігаючі, розумно витрачати воду (приймати душ замість ванни, закривати кран, коли чистите зуби або намилюєтеся, не відкривати кран на повну потужність), використовувати побутову техніку класу від А+ до А+++, так як вона здатна заощадити 20-30% води та електроенергії, не опалювати газом приміщення і так далі.

 

 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Хмельницкий

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme